ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 0-3

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Μεγάλη νίκη πήρε η ΑΕΚ στην Τρίπολη. Στο 47′ ο Λυμπερόπουλος έβαλε μπροστά την Ένωση και 9 λεπτά μετά ο Μπλάνκο έκανε το 2-0. Ο Σκόκο διαμόρφωσε με πέναλτι το τελικό αποτέλεσμα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

83′ Μετά από πολύ ώρα απείλησε ο Αστέρας, με το πλασέ του Φρανκού να φεύγει άουτ.

76′ Ο Ντιόπ στη θέση του Μάκου.

75′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Σκόκο νίκησε τον Ντεγκρά και σφράγισε τη νίκη της Ένωσης.

73′ Πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ. Ο Πουλίδο ανέτρεψε τον Γιάχιτς. Κίτρινη στον Πουλίδο και στον Γιάχιτς ο οποίος αντέδρασε έντονα στις διαμαρτυρίες των παικτών του Αστέρα.

72′ Ο Μπακασέτας στη θέση του Λαδάκη.

63′ Ο Μάρτινς στη θέση του Ουντίτζι.

60′ Σουτ του Μπλάνκο από δύσκολη θέση μπλόκαρε ο Ντεγκρά.

59′ Ο Αρσενίεβιτς στη θέση του Καρέρα.

57′ Ο Γιάχιτς στη θέση του τραυματία Γεωργέα.

56′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο σουτ νίκησε τον Ντεγκρά.

47′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλος εκμεταλλεύτηκε την αδυναμία των αμυντικών του Αστέρα να διώξουν το κοντινό σουτ του Νασούτι και με πλασέ από τη μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

38′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Νασούτι στη θέση του τραυματία Μανωλά.

36′ Ο Καρέρα πέρασε τον Δέλλα αλλά το πλασέ του πέρασε δίπλα στο δοκάρι του Σάχα.

27′ Πολύ ωραίο σουτ του Λαδάκη, ο Σάχα έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

26′ Σουτ ο Λαγός, η μπάλα λίγο άουτ.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα.

21′ Πολύ καλό σουτ του Σκόκο, ο Ντεγκρά με τα δάχτυλα έδιωξε.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόκο.

10′ Το πρώτο σουτ στο ματς. Ο Γκερέιρο με το αριστερό λίγο έλειψε να παραβιάσει την εστία του Ντεγκρά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.