Τρίτη, 16 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης-Βέροια 3-0

Με εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης πανηγύρισε την 4η συνεχόμενη εντός έδρας νίκη του.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

82′ Κίτρινη κάρτα στον Ορέστες.

81′ Ο Μπεγιόν στη θέση του Κόστλι.

78′ Ο Φραγκουλάκης στη θέση του Ουσέρο.

73′ Ο Καφές έδωσε τη θέση του στον Μενέντες.

69′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Περόνε με εξαιρετικό ψηλοκρεμαστέ πλασέ έξω από την περιοχή έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

67′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Ο Ντε Μπλάσις κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Αστέρα.

63′ Ο Καλτσάς στη θέση του Ιωάννου.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Καρντάσιο.

57′ Επικίνδυνη σέντρα του Τσαμπούρη, ο Λόπες έκανε το λάθος αλλά δεν το πλήρωσε.

51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Λόπες έκανε άστοχη έξοδο, ο Ντε Μπλάσις σέντραρε και ο Περόνε με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Καλαντζής στη θέση του Κουρμπέλη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

38′ Ο Καρντάσιο στη θέση του Μπακασέτα.

34′ Ο Ολαϊτάν με το αριστερό προσπάθησε να νικήσει τον Φούλοπ αλλά ο Ούγγρος τερματοφύλακας απέδειξε ότι είναι σε μεγάλη ημέρα.

31′ Μακρινό σουτ του Έβερτον που έφυγε λίγο άουτ.

30′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Καφές με τακουνάκι σημάδεψε εστία αλλά ο Φούλοπ έδιωξε εντυπωσιακά.

27′ Τεράστια ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Ιωάννου βρέθηκε απέναντι στον Φούλοπ αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα κράτησε το μηδέν.

21′ Μακρινό σουτ του Ουσέρο στην αγκαλιά του Λόπεζ.

17′ Η απάντηση του Αστέρα. Ο Σανκαρέ προσπάθησε να νικήσει τον Λόπεζ αλλά ο πορτιέρο της Βέροιας πρόλαβε και έδιωξε.

16′
Κίτρινη κάρτα στον Καφέ.

13′ Η πρώτη σημαντική ευκαιρία στο ματς. Ο Μπαργκάν εκτέλεσε συρτά το φάουλ και ο Φούλοπ με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.

13′ Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.