ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – Εργοτέλης 1-0

Ο Ατρόμητος επικράτησε εντός έδρας του Εργοτέλη με 1-0, σε ματς για την 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας
90+4′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέλιτς

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

87′ Ο τέταρτος διαιτητής απέβαλε τον κ. Λαμπράκη από τον πάγκο του Εργοτέλη για διαμαρτυρίες

84′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μακρής στη θέση του Επστάιν

83′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καρέλης στη θέση του Κουτσιανικούλη

81′ Άστοχο σουτ του Κατσικοκέρη λίγα μέτρα έξω από την περιοχή

75′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπέλιτς στη θέση του Μπρίτο

73′ Διαγώνιο δυνατό σουτ του Έμπστάιν από δεξιά, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Μπρίτο που από το ύψος της μικρής περιοχής δεν κατάφερε να κάνει το 2-0

69′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σφακιανάκης στη θέση του Πίτου Γκαρσία

68′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Μπέτο στη θέση του Ολίσε

63′ Κίτρινη κάρτα στον Ολίσε

61′ Εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη από αριστερά, η άμυνα των γηπεδούχων αδράνησε, ο Σασιασβίλι σούταρε, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

60′ Κίτρινη κάρτα στον Μπάλλα

58′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. ο Κατσικοκέρης στη θέση του Τζανακάκη

53′ Κίτρινη κάρτα στον Μήτρογλου

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44′ Μετά από σέντρα από τα αριστερά ο Μπούντιμιρ έπιασε το σουτ μέσα απ’ την μικρή περιοχή (η άμυνα του Ατρόμητου αδράνησε), αλλά ο Ιτάνζ έδιωξε ενστικτωδώς

Οι Κρητικοί έχουν ισορροπήσει το παιχνίδι, αλλά δεν μπορούν να… πατήσουν με αξιώσεις στην περιοχή του Ιτάνζ

16′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Ο Επστάιν γύρισε από τα δεξιά την μπάλα, ο Χίμπλινγκερ έκανε κακή προβολή, η μπάλα έφτασε στον Μητρογλου, ο οποίος με πλασέ δεν δυσκολεύτεται να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους.Έκτο γκολ στην Σούπερ Λίγκα για τον Έλληνα επιθετικό.

13′ Σουτ του Φραγκουλάκη από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ

6′ Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Αντεπίθεση του Ατρόμητου με τον Επστάιν, ο Γερμανός γύρισε την μπάλα στον Τάτο, αλλά το σουτ του -από το ύψος της μεγάλης περιοχής- πέρασε μόλις άουτ.

4′ Μακρινό σουτ του Μπρίτο το οποίο πέρασε άουτ, χωρίς να ανησυχίσει τον Καβουσάκη

1′ Έναρξη του αγώνα

Ατρόμητος (Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Τόμας, Ζουέλα, Γιαννούλης, Μπάλλας, Πίτου Γκαρσία, Τάτος, Μπρίτο, Επστάιν, Μήτρογλου

Εργοτέλης (Καραγεωργίου):Καβουσάκης, Γιαλούσης, Σασιασβίλι, Χίμπλινγκερ, Βίσιο, Ολίσε, Τζούνιορ, Τζανακάκης, Φραγκουλάκης, Κουτσιανικούλης, Μπούντιμιρ

Διαιτητής: Σελίμος
Βοηθοί: Σαραϊδάρης, Κούλα