Παρασκευή, 29 Μαρ.
15oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – ΟΦΗ 3-2

Ο Ατρόμητος επικράτησε δυσκολα του ΟΦΗ στο Περιστέρι με 3-2, σε ματς για την 14η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Κίτρινη κάρτα στον Επστάιν

Διαμαρτύρονται οι Κρητικοί για μη τήρηση του fair play, καθώς ισχυρίζονται ότι ο Κουτσιανικούλης ήταν πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο, όταν έγινε η φάση του γκολ για τον Ατρόμητο

89′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 3-2.  Μόλις τρία λεπτά μετά την ισοφάριση από τον ΟΦΗ, ο Μπρίτο τσίμπησε τη μπάλα μετά από σέντρα, άφησε πίσω του δύο αμυντικούς, καθώς επωφελήθηκε και τις κόντρες, ο Γουναρίδης δεν μπόρεσε να αντιδράσει σωστά, με τον Μπρίτο να κάνει το 3-2

87′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 2-2. Κεφαλιά πάσα του Παπάζογλου, ο Κουτσιανικούλης βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου και με διαγώνιο πλασέ ισοφάρισε για τον ΟΦΗ

Πέφτει δυνατή βροχή στο Περιστέρι

78′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. ο Ζορμπάς στη θέση του Βερόν

77′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Καραγκούνη ο Μπέλιτς

72′ Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη

69′ Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα

68′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Σουμπίνιο

67′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Ιωαννίδη

63′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-1. Ο Γουναρίδης απέκρουσε το πρώτο σουτ του Μπρίτο έξω απ’ την περιοχή, με τον Καραμάνο να παίρνει το “ριμπάουντ” και από πλάγια θέση στη μικρή περιοχή να σκοράρει και να δίνει και πάλι το προβάδισμα στους Περιστεριώτες

62′ Ο Ιτάνζ κράτησε… όρθιο τον Ατρόμητο. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τους Περογαμβράκη, Λαμπρόπουλο να συνδυάζονται πολύ ωραία και τον δεύτερο να σουτάρει από διαγώνια θέση στην περιοχή για να απομακρύνει ο Ιτάνζ σε κόρνερ

58′ Ο Λαμπρόπουλος εκτέλεσε απευθείας, ο Σκόνδρας απομάκρυνε με το σώμα

56′ Κίτρινη στον Καραγκούνη για φάουλ στον Βιτώρο

55′ Σέντρα του Έπσταϊν, κεφαλιά του Σκόνδρα η μπάλα έφυγε ψηλά άου

55′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος στη θέση του Κούτσι

53′ Ο Σουμπίνιο εκτέλεσε απευθείας ο Σκόνδρας παρενέβη στην πορεία της μπάλας, με τον Μονιάκη να τον προλαβαίνει οριακά και να διώχνει σε κόρνερ

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. O Μονιάκης έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Περογαμβράκης με κεφαλιά στην κίνηση έστειλε την μπάλα άουτ δίπλα απ’ το δεξί δοκάρι του Ιτάνζ

Έναρξη δευτέρου μέρους

Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ζαχαράκης στη θέση του Κουρδάκη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

37′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο κακή έξοδος από τον Γουναρίδη, δεν μπόρεσε ο Φυτανίδης να σκοράρει με το κεφάλι

29′ Ο Μονιάκης εκτέλεσε δυνατά με την μπάλα να περνάει πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

21′ ΓΚΟΛ  για τον ΟΦΗ, 1-1. Κάθετη μπαλιά του Λαμπρόπουλου στον Περογαμβράκη, ο οποίος με άψογο τελείωμα στην κίνηση νίκησε τον Ιτάνζ και ισοφάρισε για τον ΟΦΗ

17′ Σέντρα του Μονιάκη από αριστερά, ο Περογαμβράκης πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Ιτάνζ

12′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0.  Μπαλιά του Δημούτσου στην πλάτη της άμυνας, ο Σκόνδρας κατέβασε την μπάλα στην περιοχή με το στήθος και από διαγώνια θέση δεξιά την έστειλε στα δίχτυα του Γουναρίδη

9′ Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Γουναρίδη να μη διώχνει την μπάλα όπως θα ήθελε και αυτή να καταλήγει στον Κούτσι που σούταρε δυνατά από το ημικύκλιο για να κερδίσει τελικά το κόρνερ