24oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-1

Ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος με τον ΠΑΟΚ (1-1), σε ματς για την 16η αγωνιστική της  Superleague

ΛΗΞη αγώνα

92′ Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας για φάουλ στον Λίνο

90′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ του Λίνο από αριστερά, ο Τζαβέλλας πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

85′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ταυλαρίδης δεν μπορεί να συνεχίσει

79′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο στη θέση του Λούκας

79′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο στη θέση του Παπαδόπουλου

77′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κάθετη μπαλιά του Λούκας, ο Σαλπιγγίδης έβαλε την πλάτη του τον Λαζαρίδη και πλάσαρε, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

73′ Φουλ… άμυνα για τον Ατρόμητο. ο Φυτανίδης στη θέση του Γκαρσία

70′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης στη θέση του Ολίσε

66′ Σωτήρια προβολή του Λαζαρίδη στον Σαλπιγγίδη

60′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζιόλης στη θέση του Βίτορ

59′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλιγγίδης γύρισε από τα δεξιά, η μπάλα πάνω στον πεσμένο Ταυλαρίδη, ο Ολίσε έστρωσε στον Λούκας, ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

58′ Ζήτησε αλλαγή ο Βίτορ. Με δέκα ο ΠΑΟΚ στο ματς

46′ Σέντρα Λούκας, ο Τσενάμο έχασε την μπάλα από τα χέρια του, ο Σαλπιγγίδη πλάσαρε, αλλά ο γκολκίπερ του Ατρομήτου μπλόκαρε

46′ Σουτ του Καραμάνου από δεξιά, η μπάλα στα χέρια του Γλύκου

Δεύτερο ημίχρονο

Ανούσια υπεροχή του ΠΑΟΚ, ο Ατρόμητος είχε κλασικές ευκαιρίες και φυσικά το γκολ του Παπαδόπουλου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι

44′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ιγκλέσιας εκτέλεσε το φάουλ από τη μεσαία γραμμή, ο Παπαδόπουλος έκανε τρομερό κατέβασμα μέσα στην μεγάλη περιοχή και με εκπληκτικό γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

43′ Νεύρα μεταξύ Τζαβέλλα και Παπαδόπουλου, που παίρνουν από μία κίτρινη κάρτα

38′ Σέντρα σουτ του Κίτσιου από δεξιά, ο Τσενάμο έδιωξε σε κόρνερ

Ο Ατρόμητος δίνει χώρους στον ΠΑΟΚ και τον “χτυπάει” στην κόντρα

29′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κάθετη μπαλιά από τον Λούκας, ο Λαζαρίδης με τάκλιν πρόλαβε τον Ολίσε η μπάλα πήγαινε προς το τέρμα, αλλά ο Νάστος πρόλαβε και έδιωξε πριν η στρογγυλή θεά περάσει τη γραμμή

26′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Ο Γιαννούλης μπήκε στην περιοχή από αριστερά, ο Καραμάνος με τακουνάκι έβγαλε τον Παπαδόπουλο σε θέση βολής και ο έμπειρος επιθετικός με πλασέ νίκησε τον Γλύκο

24′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ουμπίντες, έκανε ωραία ενέργεια από δεξιά, ο Καραμάνος πήρε τη μπάλα, πλάσαρε, αλλά ο Γλύκος κράτησε το “μηδέν”.

4 ευκαιρίες ο ΠΑΟΚ, 0 ο Ατρόμητος

21′ Μακρινό σουτ του Σπυρόπουλου, η μπάλα μόλις άουτ

20′ Μπαλιά του Τζαβέλλα πίσω από τη σέντρα, ο Λούκας κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, αλλά δεν έκανε κακό κοντρόλ μπροστά στον Τσενάμο, που μπλόκαρε

13′ Πρώτη καλή στιγμή, για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και από πλάγια θέση δεξιά, ο Τσενάμο μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

Τρίτο κόρνερ στο ματς για τους φιλοξενούμενους στο 10λεπτο

Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να πάρει τα ηνία του παιχνιδιού και να μην επιτρέψει στον Ατρόμητο να κάνει το παιχνίδι του

4′ Πρώτο σουτ στο ματς από τον Ολίσε του ΠΑΟΚ, η μπάλα πέρασε μακριά από την εστία του Τσενάμο