ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – Πλατανιάς 1-0

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 1-0 του Πλατανιά στο Περιστέρι, σε ματς για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα

84′ Κάθετη μπαλιά του Πίτου Γκαρσία, ο Κηπουρός “διάβασε” τη φάση και έφτασε κοντά μέχρι το ημικύκλιο της μεσαίας γραμμής για να διώξει προ του Κούτσι

81′ Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη

78′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία

77′Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Κουρτεσιώτης στη θέση του Αναστασάκου

76′Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γκοζάλες στη θέση του Μιρτσέτα

67′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραγκούνης στη θέση του Μπρίτο

65′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. ο Γκαρσία στη θέση του Σουμπίνιο

62′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα

60′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ονιέμα στη θέση του Μαραγκουδάκη

57′ Σουτ του Μιρτσέτα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ιτάνζ

49′ Σέντρα του Σκόνδρα από δεξιά, κεφαλιά από τον Κούτσι, η μπάλα άουτ

47′ Σουτ Ναζλίδη από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι

45+2′ Κίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο

Και τα τρία γκολ που έχει πετύχει ο Ατρόμητος με τον Αναστόπουλο στον πάγκο, είναι από στημένες φάσεις και από εκτελέσεις του Επστάιν

38′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Εκτέλεση φάουλ από τον Επστάιν, ο Μπρίτο πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά νίκησε τον Κηπουρό

35′ Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας

32′ Ο Πλατανιάς κρατάει την μπάλα στην κατοχή του, αλλά δεν μπορεί να πλησιάσει την περιοχή του Ιτάνζ

22′ Μακρινό σουτ του Σκόνδρα, η μπάλα άουτ.

19′ Καλύτερα πατάει στο γήπεδο ο Πλατανιάς. Ο Ατρόμητος έχει πρόβλημα στην ανάπτυξη του

14′ Σουτ Ναζλίδη από τα δεξιά της περιοχής, ο Ιτάνζ πέταξε την μπάλα πάνω από το δοκάρι

10′ Σουτ του Αναστασάκου έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ιτάνζ

1′ Έναρξη του αγώνα

Ενός λεπτού σιγή στον παίκτη στην μνήμη του κ. Χατζή

Με μαύρα περιβραχιόνια οι παίκτες των γηπεδούχων, λόγω του θανάτου του κ. Χατζή την περασμένη εβδομάδα.

Ατρόμητος (Νίκος Αναστόπουλος): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Μπρίτο, Επστάιν, Σουμπίνιο, Δημούτσος, Κούτσι, Ιγκλέσιας

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Τζανης, Ποτουρίδης, Δέντσας, Αναστασάκος, Ναζλίδης, Μαραγκουδάκης, Τετέ, Μιρτσέτα.

Διαιτητής: Κώστας Ιωαννίδης (Αργολίδας)