ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος-ΑΕΚ 1-1

O Ντιοπ αντίκρισε στο 41' τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, ΦΩΤΟ EUROKINISSI
Τα πάντα κρίθηκαν μετά το 85′ στο Περιστέρι. Με δέκα η ΑΕΚ από το 41′, καταπληκτικό γκολ ο Μπλάνκο στο 85′. Άμεση η απάντηση του Αναστασάκου.
ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

89′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα και έφερε το ματς στα ίσα.

87′ Ο Αναστασάκος στη θέση του Μελισσά.

87′ Κίτρινη στον Μανωλά.

85′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Καταπληκτική ασίστ του Λυμπερόπουλου, ο Μπλάνκο έφυγε πίσω από τη σέντρα, πέρασε τον Μιχαηλίδη και άνοιξε το σκορ.

80′ Ο Λυμπερόπουλος στη θέση του Λεονάρντο.

79′ Ο Φαβάλι στη θέση του Τάτου.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Μάκο.

71′ Κόρνερ του Νεμπεγλέρα, κεφαλιά του Νάστου άουτ.

Η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά έχει ισορροπήσει το παιχνίδι.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά.

65′ Ωραία αντεπίθεση της ΑΕΚ με τον Μπλάνκο να πιάνει το σουτ και τον Μιχαηλίδη να διώχνει εντυπωσιακά.

63′ Ο Περόνε στη θέση του Μπρίτο.

Ο Ατρόμητος έχει την κατοχή μπάλας, πιέζει την ΑΕΚ η οποία αρκείται σε παθητικό ρόλο μέχρι τώρα.

60′ Μακρινό άστοχο σουτ του Μπρίτο.

56′ Ο Μανωλάς λίγο έλειψε να πετύχει το γκολ της χρονιάς. Βρέθηκε στην καρδιά της πειοχής και επιχείρησε τακουνάκι στον αέρα, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

52′ Ο Καμαρά έκανε την κίνηση μέσα στην περιοχή, έπιασε το αριστερό σουτ το οποίο μπλόκαρε εύκολα ο Σάχα.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43΄Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκέντσογλου στη θέση του Σκόκο.

41΄ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Ντιόπ βλέπει την δεύτερη κίτρινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα στον Καμαρά.

39΄Κίτρινη κάρτα στον Σαγκανόφσκι για μαρκάρισμα στον Καράμπελα.

35΄Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά το κόρνερ του Νεμπεγλέρα ο Μπαζίνσκι πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σάχα.

30΄Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χιμένεθ δεν είναι καθόλου ικανοποιημένος από αυτό που βλέπει και βγάζει τον Γκερέιρο για να βάλει στη θέση του τον Μπέρνς.

21΄Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο απέναντι από τον Σάχα πλασάρει αλλά ο Αργεντινός διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

11΄Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Καμαρά παίζει το 1-2 με τον Σαγκανόφσκι και κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Σάχα σώζει την ΑΕΚ και ο Καράμπελας παραχωρεί το κόρνερ.

10΄Κίτρινη κάρτα στον Ντιόπ,
για μαρκάρισμα στον Τάτο.

2΄Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος έδωσε τη μπάλα στον Σαγκανόφσκι ο οποίος με σουτ στη κίνηση από την μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα άουτ.