ΤΕΛΙΚΟ: Δόξα Δράμας – Αστέρας Τρίπολης 1-0

Η Δόξα πήρε την πρώτη της νίκη στη Σούπερ Λίγκα χάρη στο τέρμα του Ουέλινγκτον στο 7ο λεπτό.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ Ο Ρούτσης στη θέση του Σοϊλέδη.

87′ Ο Κυβελίδης στη θέση του Ουέλινγκτον.

86′ Άλλη μία ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο σούταρε αλλά ο Σέρεμετ απέκρουσε εντυπωσιακά.

79′ Κίτρινη στον Φρανκού.

77′ Κίτρινη στον Τσαμπούρη.

76′ Κίτρινη στον Πουλίδο.

72′ Η πρώτη ευκαιρία της Δόξας στο δεύτερο μέρος. Ο Ουέλινγκτον με όμορφη κίνηση βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Χακόμπο απέκρουσε το σουτ.

68′ Σουτ του Σολάκη άουτ.

68′ Ο Φρανκού στη θέση του Φορμίκα.

66′ Κίτρινη στον Αραβίδη.

64′ Κίτρινη στον Βέρτζο.

61′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Περόνε πήρε την πρώτη κεφαλιά αλλά ο Σολάκης φάτσα με την εστία δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

57′ Δυνατό σουτ του Σολάκη στην κίνηση, έδιωξε εντυπωσιακά ο Σέρεμετ.

56′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Φορμίκα από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε αλλά πάνω στη γραμμή ο Βέρτζος έδιωξε.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′ Αλβάρες και Σολάκης στη θέση του τραυματία Χουανίτο και του Έγκον.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

43′ Σουτ με το αριστερό του Ουέλινγκτον που απομάκρυνε σε κόρνερ το Χακόμπο.

37′ Κίτρινη κάρτα στον Λίμα.

33′ Τεράστια ευκαιρία για τη Δόξα. Ο Αραβίδης βρήκε σε εξαιρετική θέση τον Αμπουμπακάρι αλλά αυτός δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά τον Χακόμπο.

26′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα. Ο Πουλίδο απομάκρυνε λάθος αλλά το σουτ του Παπαδόπουλου από εξαιρετική θέση βρήκε σε ετοιμότητα τον Χακόμπο.

10′ Καλό σουτ του Αμπουμπακάρι που έφυγε λίγο άουτ.

7′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΞΑ. Ο Ουέλινγκτον με εξαιρετικό σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Χακόμπο και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

1′ Ο Έγκον βρέθηκε σε καλή θέση αλλά το σουτ του με το αριστερό ήταν εντελώς άστοχο.

Σέντρα στον αγώνα

Δόξα Δράμας (Μάκης Κατσαβάκης): Σέρεμετ, Γελαδάρης, Βέρτζος, Λεάντρο, Αραβίδης, Λίμα, Παπαδόπουλος, Ψυχογιός, Αμπουμπακάρι, Ουέλινγκτον (87′ Κυβελίδης), Σοϊλέδης (92′ Ρούτσης).

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Χακόμπο, Τσαμπούρης, Φορμικα (68′ Φρανκού), Μπαρτολίνι, Πουλίδο, Πιπίνης, Χουανίτο (46′ Σολάκης), Ράγιος, Ουσέρο, Έγκον (46′ Αλβάρες), Περόνε.

Διαιτητής: Θάνος