ΤΕΛΙΚΟ: Δόξα Δράμας – Παναθηναϊκός 0-1

Ο Παναθηναϊκός με το παραδοσιακό του πλέον 1-0 πήρε αυτό που ήθελε κόντρα στη Δόξα και ανέβασε τη διαφορά στους 5 βαθμούς. Ο Τοτσέ στο 58′ σημείωσε το τέρμα της νίκης των πράσινων.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ Ο Κλέιτον γύρισε τη μπάλα στο σημείο του πέναλτι αλλά ο Τοτσέ δεν πρόλαβε να τη βρει και να τη στείλει στα δίχτυα.

91′ Σουτ του Κάπελ, μπλόκαρε εύκολα ο Καρνέζης.

85′ Ο Χριστοδουλόπουλος επιστρέφει σε ματς πρωταθλήματος μετά τον περασμένο Μάιο και αντικαθιστά τον Κουίνσι.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη.

77′ Ο Μαυρίας στη θέση του Κατσουράνη.

73′
Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουίνσι με εκπληκτική κούρσα έδωσε μισό τέρμα στον Τοτσέ αλλά ο Ισπανός… κατάφερε να αστοχήσει από τη μικρή περιοχή.

70′ Ο Κάπελ στη θέση του Αραβίδη.

69′ Ο Μαρίνος στη θέση του Ζέκα.

68′ Μακρινό άστοχο σουτ του Λίμα.

58′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Κουίνσι έκανε πολύ καλή σέντρα, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Τοτσέ με το 5ο του γκολ έβαλε μπροστά στο σκορ τους “πράσινους”.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′
Σοϊλέδης και Βάντερσον στη θέση των Αμπουμπακάρι, Κυβελίδη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Μακρινό σουτ του Αραβίδη, μπλόκαρε ο Καρνέζης.

44′ Ωραία μπαλιά του Κλέιτον αλλά ο Βύντρα έπιασε το σουτ στην κίνηση που πέρασε πάνω από την εστία.

36′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζέκα έκανε την κεφαλιά πάσα στον Κλέιτον αλλά ο Βραζιλιάνος δεν μπόρεσε από κοντά να νικήσει τον Σέρεμετ, αφού ο Σικαλιάς πρόλαβε και έβαλε την προβολή.

20′ Ευκαιρία για την Δόξα. Ο Παπαδόπουλος έσκαψε τη μπάλα για τον Κυβελίδη ο οποίος όμως δεν πρόλαβε να νικήσει τον Καρνέζη.

4′ Ο Τοτσέ έφυγε από κανονική θέση αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία και σταμάτησε τη φάση πριν ο Ισπανός στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Σέντρα στον αγώνα

Δόξα Δράμας (Μάκης Κατσαβάκης): Σέρεμετ, Τριποτσέρης, Γελαδάρης, Βέρτζος, Αραβίδης (70′ Κάπελ), Λίμα, Σικαλιάς, Παπαδόπουλος, Αμπουμπακάρι (46′ Σοϊλέδης), Ουέλινγκτον, Κυβελίδης (46′ Βάντερσον).

Παναθηναϊκός (Ζεσουάλντο Φερέιρα): Καρνέζης, Σαριέγκι, Ιωαννίδης, Τοτσέ, Κουίνσι (85′ Χριστοδουλόπουλος), Ζέκα (69′ Μαρίνος), Μπιέρσμιρ, Σιμάο, Βύντρα, Κατσουράνης (77′ Μαυρίας), Κλέιτον.

Διαιτητής: Δασκαλόπουλος