ΤΕΛΙΚΟ: Δόξα Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την αναμέτρηση από το Καυτανζόγλειο, για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα

95′ Κίτρινη κάρτα στον Δαύκο

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Βίλα

87′ Αλλαγή για την Δόξα. Ο Αμπουμπακάρι στη θέση του Κυβελίδη

85′ Εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου από αριστερά, κεφαλιά του Μπεσέρα από το ύψος του πέναλτι, ο Δαύκος με δυσκολία έδιωξε σε κόρνερ

84′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο

82′ Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη

77′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι

74′ Αλλαγή για την Δόξα. Ο Ρόκα δεν μπορεί να συνεχίσει και θα αντικατασταθεί από τον Δαύκο

73′ Μικρή διακοπή στην αναμέτρηση λόγω τραυματισμού του Ρόκα, μετά από σύγκρουση με τον Πάντο

61′ Σουτ του Μπεσέρα πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα κόντραρε και στη συνέχεια ο Ρόκα έδιωξε σε κόρνερ

60′ Εκτέλεση φάουλ του Μπεσέρα από δεξιά, κεφαλιά του Λίλα από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Ρόκα

51′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Κυριάκου από δεξιά, ο Μπεσέρα στο δεύτερο δοκάρι έκανε την κεφαλιά πάσα, η μπάλα έφτασε στον Λίλα που από κοντινή απόσταση δεν κατάφερε να νικήσει τον Κηπουρό

49′ Δυνατό μακρινό σουτ του Κώτσιου, ο Ρόκα απέκρουσε αρχικά και στη συνέχεια ο Βέρτζος έδιωξε σε κόρνερ

46′ Αλλαγή και για την Δόξα. Ο Παπαδόπουλος αντί του Κάπελ

46′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Οι  Κυριάκος και Τζημόπουλος στις θέσεις των Μπακαγιόκο και Πατσατζόγλου

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ Κίτρινη κάρτα στον Λίμα

38′ Κίτρινη κάρτα στον Βέρτζο για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντε Βινσέντι

Ο ΠΑΣ έχει την κατοχή της μπάλας, ωστόσο δεν μπορεί να βρει τους διαδρόμους προς της εστία του Ρόκα

25′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μιχαήλ στη θέση του Βάντερσον

22′ Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Βάντερσον

17′ Σέντρα του Γεωργίου από δεξιά, ο Ρόκα μπλόκαρε προ του Βίλα

7′ ΓΚΟΛ για την Δόξα Δράμας, 1-0. Ο Κυβελίδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ, μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ για την Δόξα

5′ Σέντρα του Μπακαγιόκο από αριστερά, ο Γεωργίου ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι επιχείρησε το σουτ, ο Ρόκα στη σωστή θέση κράτησε το μηδέν

4′ Ο Κυβελίδης κέρδισε τις κόντρες μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε αλλά ο Κηπουρός έδιωξε σε κόρνερ

Έναρξη του αγώνα

Δόξα Δράμας: Ρόκα, Τριποτσέρης, Βέρτζος, Ρούτσης, Καπέλ, Αραβίδης, Λίμα, Σικαλιάς, Ψυχογιός, Ουέλινγκτον, Κυβελίδης