Πέμπτη, 18 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Εορδαϊκός – ΠΑΟΚ 0-1

“Έσπασαν” καρδιές στη Φλώρινα, αφού ο Φωτάκης με γκολ στο τελευταίο λεπτό της παράτασης λύτρωσε τον ΠΑΟΚ και τον έστειλε στην 5η φάση του κυπέλλου Ελλάδος ΟΠΑΠ.
ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

120′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης με κεφαλιά λύτρωσε την ομάδα του και οι 3000 φίλοι του ΠΑΟΚ γιορτάζουν την αγχωτική πρόκριση.

112′ Κίτρινη στον Φιλομένο.

111′ Κίτρινη στον Κουτσουρέ.

107′ Σουτ του Ίβιτς, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. Ο ΠΑΟΚ πιέζει αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον εξαιρετικό Λοντίγκιν.

100′ Ο Ταφαρλής στη θέση του Προβίδα.

95′ Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη.

95′ Ο Παπάζογλου στη θέση του Φιλομένο.

94′ Ο Ελ Ζαρ σούταρε αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Λοντίγκιν.

Σέντρα στο πρώτο ημήχρονο της πράτασης.

ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

85΄Κίτρινη κάρτα στον Χιντζίδη.

80΄Ο Ίβιτς άλλαξε την εικόνα του αγώνα υπέρ του ΠΑΟΚ, ωστόσο το 0-0 παραμένει και η παράταση είναι κοντά.

71΄Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς πέρασε δύο αντιπάλους και έκανε το σουτ, όμως η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

65΄Διπλή αλλαγή για τον Εορδαϊκό. Ο Καραμπατζάκης στη θέση του Ριζούλη και ο Τομαράς στη θέση του Κριτσωτάκη.

59΄Δυνατό σουτ του Παπάζογλου,
έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Λοντίγκιν.

58΄Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετά απο εξαιρετική πάσα ο Σαλπιγγίδης βγήκε σε θέση τετ α τετ, πέρασε και τον τερματοφύλακα αλλά πλάσαρε άουτ!

56΄Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπάζογλου βρήκε μόνο του τον Σαλπιγγίδη στην καρδιά της άμυνας του Εορδαϊκού, όμως η κεφαλιά του πήγε στα χέρια του τερματοφύλακα.

52΄Μετά από σέντρα του Σακελλαρίου ο Φωτάκης θα κάνει το σουτ αλλά η μπάλα θα φύγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

46΄Έναρξη β΄ημιχρόνου.
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς στη θέση του Κριστιάνο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0

44΄Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

30΄Το παιχνίδι είναι πολύ κακό εξαιτίας και της κατάστασης που βρίσκεται ο αγωνιστικός χώρος.

25΄Κίτρινη κάρτα στον Ριζούλη.

23΄Κίτρινη κάρτα στον Προβίδα.

15΄Ο ΠΑΟΚ έχει τα ηνία αγώνα, χωρίς όμως να έχει δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία.

1΄Έναρξη αγώνα.

Εορδαϊκός (Σωτήρης Αντωνίου): Λοντίγκιν, Ριζούλης, Δεληζήσης, Κουρούπης, Τσιανάκας, Χιντζίδης, Τομαράς, Μπανούσης, Κουτσουρές, Μουδούρογλου, Προβίδας

ΠΑΟΚ (Mάκης Χάβος): Κρέσιτς, Σνάουτσνερ, Σακελλαρίου, Κοντρέρας, Ζουέλα, Βιτόλο, Φωτάκης, Ελ Ζαρ, Κριστιάνο, Σαλπιγγίδης, Παπάζογλου.

Όλο το βράδυ χιόνιζε στην Φλώρινα και ο αγωνιστικός χώρος δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση. Ωστόσο το ματς θα διεξαχθεί κανονικά.