ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης – ΠΑΟΚ 2-1

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Επική ανατροπή για τον Εργοτέλη μέσα σε 3 λεπτά. Ο ΠΑΟΚ που έπαιζε με 10 παίκτες προηγήθηκε στο 68′ αλλά Λεάλ και Μπούντιμιρ είχαν την απάντηση.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

87′ ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης. Ο Λεάλ από εκτελεστής έγινε δημιουργός, σέντραρε και ο Μπούντιμιρ με κεφαλιά ολοκλήρωσε την ανατροπή των Κρητικών.

84′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεάλ.

79′ Ο Κουτσιανικούλης πήρε τη θέση του Γιοβάνοβιτς και ο Μπέτο του Φραγκουλάκη.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Λεάλ.

71′ O Ρομπέρ στη θέση του Σαλπιγγίδη.

68′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ. Ο Λίνο, που κάνει μεγάλο ματς, εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά και ο Μπαλάφας με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πίρσον.

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο έκανε τη σέντρα-σουτ, ο Πίρσον απέκρουσε ασθενώς αλλά το σουτ του Βιεϊρίνια έφυγε άουτ.

61′ Ο Λαζάρ στη θέση του Γεωργιάδη.

55′ Δυνατό αρειστερό σουτ του Φραγκουλάκη που έφυγε λίγο άουτ.

54′ ΑΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ο Αρίας με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

50′ Kίτρινη στον Μπαλάφα

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

35′ Κίτρινη στον Χίμπλινγκερ.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Αρίας.

29′ Ο Σαλπιγγίδης δεν μπόρεσε να πλασάρει, μετά το λάθος του Γιαλούση. Ο Ίβιτς σούταρε, η μπάλα κόντραρε ενώ ο Μπαλάφας νικήθηκε από τον Πίρσον στην τριπλή ευκαιρία του ΠΑΟΚ.

25′ Κίτρινη στον Μπούντιμιρ.

20′ Κίτρινη στον Ρομάνο.

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο έβγαλε στον Βιεϊρίνια αλλά ο Πίρσον αντέδρασε σωστά.

Σέντρα στον αγώνα.

Εργοτέλης: Πίρσον, Βίσιο, Ρομάνο, Σίλβα Τζούνιορ, Γιαλούσης, Χίμπλινγκερ, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς (79′ Κουτσιανικούλης), Φραγκουλάκης (79′ Μπέτο), Μπούντιμιρ, Λεάλ

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Λίνο, Εττό, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Μπαλάφας, Αρίας, Ίβιτς, Βιεϊρίνια, Γεωργιάδης (61′ Λαζάρ), Σαλπιγγίδης (71′ Ρομπέρ).

Διαιτητής: Στυλιάρας