Πέμπτη, 18 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα – Ατρόμητος 2-2

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση στην Κέρκυρα, μεταξύ της ομώνυμης ομάδα και του Ατρόμητου.
ΤΕΛΟΣ αγώνα

89′ Μακρινό σουτ του Μπρίτο, ο Γκαλίνοβιτς μπλόκαρε εύκολα

88′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γιάντσης στη θέση του Ιωάννου

83′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μαζνόφ στη θέση του Αγρίτη

80′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-2. Ο Τάτος έπιασε υπέροχο σουτ, έξω απ’ την περιοχή της Κέρκυρας, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς

75′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος στη θέση του Καραγκούνη, που τραυματίστηκε στο αριστερό του χέρι

75′ Κίτρινη κάρτα στον Λόβιν

72′ Μακρινή πάσα του Μπρίτο στον Μήτρογλου, το πλασέ του Έλληνα επιθετικού -έξω απ’ την περιοχή- πέρασε άουτ

70′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Λόβιν στη θέση του Γραμμόζη

67′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος στη θέση του Γιαννούλη

61′ Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη

Σουτ του Γκουστάβο, από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ

58′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Γκαρσία

58′ Μακρινό σουτ του Γκουστάβο, ο Ιτάνζ έδιωξε με υπερένταση

57′ Κίτρινη κάρτα στον Τάττο

50′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-1. Ασυνεννοησία του Ιτάνζ με τον Τόμας, ο Αγρίτης χώθηκε ανάμεσα τους και με πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κέρκυρα

45′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοδήμο

44′ Το σουτ του Αγρίτη, από πλάγια θέση δεξιά, πέρασε ψηλά άουτ.

38′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-1. Με σουτ έξω απ’ την περιοχή, ο Γραμμόζης έστειλε την μπάλα χαμηλά στην δεξιά γωνία του Ιτάνζ.

35′ Σέντρα του Κοντοδήμου από τα αριστερά, ο Ιωάννου έπιασε το γυριστό σουτ, από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

Ο Ατρόμητος πλέον ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα. Μικρή διακοπή, αφού Επστάιν και Γκουστάβο κουτούλησαν σε μία διεκδίκηση

26′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Σέντρα του Σκόνδρα από τα δεξιά, ο Καραγκούνης έπιασε την καρφωτή κεφαλιά μέσα στην περιοχή, νικώντας τον Γκαλίνοβιτς

25′ Η Κέρκυρα προσπαθεί να πιέσει χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργεί φάσεις μπροστά από την εστία του Ιτάνζ.

15′ Αρκετά λάθη στο χώρο του κέντρου και από τις δύο ομάδες.

10′ Αναγνωριστικό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες. Σε πολύ καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος

Βροχή στην Κέρκυρα και λίγος κόσμος στο γήπεδο.

1′ Έναρξη αγώνα

Κέρκυρα (Μπάντοβιτς):Γκαλίνοβιτς, Μαϊστόροβιτς, Βένζελ, Κοντοδήμος, Γραμμόζης, Καλαντζής, Αγρίτης, Χαμπλ, Οσμάν, Γκουστάβο, Ιωάννου
Ατρόμητος (Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Τόμας, Φυτανίδης, Τάττος, Γιαννούλης, Μήτρογλου, Ζουέλα, Πίτου Γκαρσία, Επστάιν, Καραγκούνης