Παρασκευή, 29 Μαρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα – Δόξα Δράμας 3-1

Η Κέρκυρα επικράτησε εύκολα της Δόξα Δράμας στο νησί των Φαιάκων με 3-1, σε ματς για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

89′ Σέντρα του Κουμπρόγλου από αριστερά, κεφαλιά του Κυβελίδη από το ύψος του πέναλτι, ο Γκαλίνοβιτς έδιωξε σε κόρνερ

83′ Σουτ του Γραμμόζη από αριστερά, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Σέρεμετ

79′ Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Ο Σικαλιάς στη θέση του Κατσικογιάννη

78′ ΔΟΚΑΡΙ για τη Δόξα Δράμας. Γύρισμα του Καπέλ από δεξιά, ο Αραβίδης από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

75′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 3-1. Ο Αγρίτης μπήκε στην περιοχή από αριστερά και με όμορφο πλασέ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Σέρεμετ

73′ Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μαρτίν στη θέση του Μπάρκογλου που μπήκε στο 66′ αλλά τραυματίστηκε και δεν μπορεί να συνεχίσει

72′ Διαγώνιο σουτ του Καπέλ από δεξιά και μέσα στην περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

66′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. O Μπάρκογλου στη θέση του Ιωάννου

63′ ΓΚΟΛ για τη Δόξα Δράμας, 2-1. Κάθετη μπαλιά του Λίμα, ο Κυβελίδης απέναντι στον Γκαλίνοβιτς πλάσαρε σωστά και μείωσε για την ομάδα του

57′ Αναγκαστική αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Ο Κουμπρόγλου στη θέση του Γκαρακλίδη που δεν μπορεί να συνεχίσει

51′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-0. Δυνατό σουτ του Ιωάννου πίσω από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα στη δεξιά γωνία του Σέρεμετ

46′ Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Ο Ρούτσης στη θέση του Αγτζίδη

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κέρκυρα

45+1′ Σέντρα του Γκουστάβο από δεξιά, πρώτη κεφαλιά του Αγρίτη, δεύτερη του Ιωάννου σε κενή εστία, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σέρεμετ

40′ Σουτ του Αραβίδη από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Γκαλίνοβιτς

38′ Δυνατό σουτ του Ερίθε λίγο έξω από την περιοχή, ο Σέρεμετ στη σωστή θέση μπλόκαρε

30′ Προσπαθεί να πιέσει τα τελευταία λεπτά η Δόξα χωρίς όμως να μπορέσει να δημιουργήσει κάτι αξιόλογο στην εστία του Γκαλίνοβιτς

24′ Κίτρινη κάρτα στον Γκουστάβο

20′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-0. Ο Ιωάννου ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα, στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Σέρεμετ

19′ Πέναλτι υπέρ της Κέρκυρας. Ο Γελαδάρης έκανε χέρι σε μπαλιά του Γκουστάβο

16′ Εκτέλεση φάουλ του Γραμμόζη από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Σέρεμετ ήταν στη σωστή θέση και μπλόκαρε

13′ Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. O Ζιαμπάρης στη θέση του Βενέτη που δεν μπορεί να συνεχίσει

10′ Διακοπή στον αγώνα καθώς ο Βενέτης είναι στο έδαφος

Η Κέρκυρα έχει μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι και προσπαθεί να επιβάλλει από τα πρώτα λεπτά τον ρυθμό της

6′ Σουτ του Γραμμόζη λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Σέρεμετ