ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα – Ολυμπιακός 0-1

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας με τέρματ του Κώστα Μήτρογλου (1-0)

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ Σουτ του Κυβελλίδη, μετά από αντεπίθεση, η μπάλα άουτ

87′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Σίμωσης αντί του Στάμου

84′ Κίτρινη κάρτα στον Στάμου

81′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Κρητικός αντί του Σταμογιάννου

81′ Ο Αγρίτης από καλή θέση μέσα στην περιοχή έπιασε το σουτ, ο Μανωλάς την τελευταία στιγμή έκανε την προβολή.

79′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1. Η μπάλα στρώθηκε λίγο έξω από την περιοχή στον Μήτρογλου και ο διεθνής επιθετικός με σουτ την έστειλε στο αριστερό “παραθυράκι”

71′ Ωραία ατομική προσπάθεια με τον Φετφατζίδη από δεξιά, αλλά στο γύρισμά του δεν υπήρχε συμπαίκτης του για να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

70′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στη θέση του Παπάζογλου

66′ Πρώτη ενέργεια του Φετφατζίδη με καλό σουτ, που μπλόκαρε ο Αναστασόπουλος.

63′ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Μασάδο στη θέση του Φουστέρ και ο Φετφατζίδης στη θέση του Βλαχοδήμου

60′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. O Σκέμπης πέρασε στη θέση του Αθανασίου, που δεν μπορεί να συνεχίσει

56′ Κίτρινη κάρτα στον Λυκογιάννη

52′ Στην εκτέλεση ο Πετρούσης προσπάθησε να σκοράρει από κοντά αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

51′ Σημαντική ευκαιρία για την Κέρκυρα με τον Αγρίτη να βγαίνει σε καλή θέση και το σουτ του να καταλήγει σε κόρνερ.

48′ Eυκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μανιάτης κέρδισε την πρώτη κεφαλιά, ο Βλαχοδήμος τη δεύτερη αλλά η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

Δεύτερο μέρος στην Κέρκυρα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+2′ Η Κέρκυρα βγήκε στην αντεπίθεση, ο Αθανασίου σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

39′ Ο Κυβελίδης μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή, αλλά υπό την πίεση του Παπαδόπουλου και του Μέγιερι έχασε την μπάλα

34′ Η σέντρα του παπάζογλου από τα δεξιά πήρε πολλά φάλτσα, ο Αναστασόπουλος αναγκάστηκε να διώξει σε κόρνερ

30′ Ο Ολυμπιακός διατηρεί τον έλεγχο, κυκλοφορεί την μπάλα, αλλά δεν δημιουργήσει ακόμη τις προϋποθέσεις για ν’απειλήσει την εστία της Κέρκυρας

15′ Προσπαθούν να βρουν διαδρόμους οι φιλοξενούμενοι αλλά δεν τα έχουν καταφέρει μέχρι στιγμής.

7′ Σουτ του Μανιάτη, από το ύχος την μεγάλης περιοχής, ο Αναστασόπουλος έδιωξε σε κόρνερ

Στο πεντάλεπτο ο Ολυμπιακός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπαθεί για το γκολ