ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα – ΠΑΟΚ 0-4

Με χαρακτηριστική άνεση, ο “δικέφαλος του Βορρά” επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας με 4-0

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Κίτρινη κάρτα στον Γιάννου

90+1′ Ο Σταφυλίδης πέρασε τρεις παίκτες, μπήκε στην περιοχή από αριστερά και επιχείρησε το σουτ, με τον Γκαλίνοβιτς να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

Έριξε τον ρυθμό του ο ΠΑΟΚ

77′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπαλάφας στη θέση του Τσιρίλο

76′ Δυνατό σουτ του Μαρτίν, ο Χαλκιάς έδιωξε σε κόρνερ

71′ Αλλαγή και για την Κέρκυρα. Ο Μπάρκογλου αντί του Ιωάννου

70′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τσουκαλάς και Γεωργιάδης στις θέσεις των Λάζαρ και Σαλπιγγίδη

64′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-4. Ο Λάζαρ με δυνατό συρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ

59′ Δυνατό σουτ του Λάζαρ από το ημικύκλιο, ο Γκαλίνοβιτς μπλόκαρε

54′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-3. Κάθετη πάσα του Σαλπιγγίδη από δεξιά, ο Λάζαρ μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέση νίκησε τον Γκαλίνοβιτς

48′ Σουτ του Μάρτιν, η μπάλα έφυγε άουτ

Έναρξη δεύτερου μέρους

Ένταση υπήρξε στη φυσούνα με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με αποτέλεσμα να αποβληθεί ο Λάζλο Μπόλονι και πλέον στον πάγκο του ΠΑΟΚ να βρίσκεται ο βοηθός του.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κέρκυρα

3 τελικές προσπάθειες για την Κέρκυρα στο πρώτο ημίχρονο, 12 για τον ΠΑΟΚ

45+2′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-2. Σέντρα του Λάζαρ από δεξιά, ο Αθανασιάδης από το ύψος του πέναλτι έπιασε το σουτ στην κίνηση και νίκησε τον Γκαλίνοβιτς

43′ Νέα αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ηλιάδης αντί του Γκουστάβο που δεν μπορεί να συνεχίσει

Το παιχνίδι ξεκίνησε ξανά, αλλά ο Γκουστάβο δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει

39′ Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο ο Γκουστάβο.

37′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό σουτ του Λάζα,ρ πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκαλίνοβιτς

35′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιρίλο

34′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Λάζαρ από δεξιά και σουτ του Σαλπιγγίδη από το ύψος του πέναλτι, ο Γκαλίνοβιτς απομάκρυνε εντυπωσιακά

30′ Εκτέλεση φάουλ του Γκουστάβο από αριστερά, η μπάλα στην αγκαλιά του Χαλκιά

29′ Κίτρινη κάρτα στον Σνάουτσνερ

23′ Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Βενέτης στη θέση του Βέντσελ που δεν μπορεί να συνεχίσει

22′ Εκτέλεση κόρνερ του Λίνο από αριστερά, κεφαλιά του Αθανασιάδη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πάνω από την εστία του Γκαλίνοβιτς

21′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πολύ ωραίο σουτ του Αθανασιάδη από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς

Με φορείο αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο ο παίκτης της Κέρκυρας

18′ Μικρή διακοπή στον αγώνα καθώς ο Βέντσελ είναι στο έδαφος

15′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-1. Εκπληκτική εκτέλεση κόρνερ του Γκαρσία, η μπάλα στο δεξί παράθυρο του Γκαλίνοβιτς

13′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης γύρισε στον Αθανασιάδη και ο δεύτερος -με προβολή- έστειλε την μπάλα άουτ

6′ Σουτ του Καραλή από τα όρια της περιοχής, ο Χαλκιάς μπλόκαρε χωρίς δυσκολία

2′ Πρώτο σουτ στο ματς από τον Γιάννου που έστειλε την μπάλα άουτ

Έναρξη του αγώνα

Κέρκυρα: Γκαλίνοβιτς, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Βέντσελ, Μαϊστόροβιτς, Ερίφε, Γραμόζης, Ιωάννου, Καλαντζής, Καραλής, Μαρτίν

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Σταφυλίδης, Σνάουτνσερ, Μαλεζάς, Τσιρίλο, Γκαρσία, Λάζαρ, Γιάννου, Λίνο, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης