ΤΕΛΙΚΟ: Ξάνθη – Παναιτωλικός 0-1

Ζωντανός στηυ μάχη της παραμονής έμεινε ο Παναιτωλικός που νίκησε με 1-0 την Ξάνθη χάρη στο γκολ του Άντι.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

88′ Ο Καραμαλίκης στη θέση του Θεοδωρίδη.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Τσενάμο.

79′ Πλασέ του Ονουάτσι μπλόκαρε ο Βιβιανί.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλα.

74′ Ο Πλατέλας στη θέση του Νταρμπιόν.

66′ Ο Μουμίν στη θέση του τραυματία Άντι.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.

62′ Σουτ του Θεοδωρίδη στην αγκαλιά του Βιβιανί.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Νταρμπιόν.

55′ ΑΠΟΒΟΛΗ για την Ξάνθη, Ο Μπέρτος είδε την κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες. Κίτρινη για διαμαρτυρία είδε ο Σουάνης.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′
Τρεις συνολικά αλλαγές στο ματς. Βλαχοδήμος και Σουάνης στη θέση των Πόι και Καζάκη για την Ξάνθη. Ενώ ο Ονουάτσι θα πάρει τη θέση του Ακαλέ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Ακαλέ.

40′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Ο Άντι με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ακαλέ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους.

23′ Κι άλλο σουτ του Καζάκη αυτή τη φορά που βρήκε σε ετοιμότητα τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού.

21′ Σουτ του Μαρσελίνιο που μπλόκαρε ο Τσενάμο.

20′ Άστοχο σουτ του Νταρμπιόν.

Σέντρα στον αγώνα

Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βιβιανί, Κομεσίδης, Μπέρτος, Βάλλας, Εντιμάρ, Μαρσελίνιο, Βασιλακάκης, Νταρμπιόν (74′ Πλατέλας), Πόι (46′ Βλαχοδήμος), Ντάνι, Καζάκης (46′ Σουάνης).

Παναιτωλικός (Τάκης Λεμονής): Τσενάμο, Σιόντης, Ντολεζάι, Κούσας, Μητρόπουλος, Ρότσα, Θεοδωρίδης (88′ Καραμαλίκης), Άντι (66′ Μουμίν), Ακαλέ (46′ Ονουάτσι), Καμαρά.

Διαιτητής: Δελφάκης