Παρασκευή, 29 Μαρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Λάρισα – Πανσερραϊκός 2-1

Ματς επιβίωσης για τους δύο τελευταίους στον βαθμολογικό πίνακα. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα στο “ΑΕL FC ARENA”.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

92′ Ο Νταλέ κέρδισε τις κόντρες αλλά βρέθηκε στο έδαφος μετά από επαφή που είχε με τον Κατσιαρό. Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι.

89′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ. Ο Μπλάζεκ αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

86′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Τσιμπάμπα βρέθηκε απέναντι στον Ράντμαν αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

79′ Κίτρινη στον Πάρκερ.

78′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ. Ο Λεοζίνιο σκόραρε και ξαναέβαλε στο ματς την ομάδα του.

73′ O Ράντμαν νίκησε στο τετ α τετ τον Κουζέν.

69′ Ο Λεοζίνιο στη θέση του Σίντιτς.

67′ Κεφαλιά του Παπάζογλου, μπλόκαρε ο Τσοντοφάλσκι.

64′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μετίν νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Ράντμαν.

62′ Η ΑΕΛ σημείωσε γκολ με τον Σίμιτς, το οποίο κακώς ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
61′ Κίτρινη κάρτα στον Κις του Πανσερραϊκού.

58′ O Κις στη θέση του Κάστρο.

54′ Κίτρινη κάρτα στον Νταμπίζα.

53′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ. Ο Μετίν με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα δίνει σημαντικό προβάδισμα στη Λάρισα. Την ασίστ ο Κουζέν.

46′ Ο Ρέτζας στη θέση του Ταλ, ο Ιγκλέσιας αντί του Αμπουμπακάρι και ο Αλβάρεζ στη θέση του Παντελιάδης.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

44′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ. Ο Μετίν βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέλιτς.

4′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ. Η εκτέλεση φάουλ του Μετίν σταμάτησε στο δοκάρι του Ράντμαν.