ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Άρης 1-1

Λεβαδειακός και Άρης έμειναν ισόπαλοι σε εξ αναβολής ματς της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

93′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ζησόπουλος πήρε την κεφαλιά οι αμυντικοί του Άρη έδιωξαν πάνω στη γραμμή και ο Κουτσόπουλος από κοντά δεν μποόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

91′ Ο Σουμπίνιο πλάσαρε αλλά η μπάλα βρήκε στα πόδια του Σανκαρέ και απομακρύνθηκε.

90′ Ο Σολτάνι στη θέση του Κατίδη ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή στο ματς.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτσόπουλο.

84′ Διαγώνιο, άστοχο σουτ του Παπαδόπουλου μέσα από την περιοχή.

81′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Άρη. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μίσελ, ο Κυριακίδης έδιωξε και στην επαναφορά ο Ούμπιντες δεν μπόρεσε να νικήσει τον πορτιέρο των Βοιωτών.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.

79′ Ο Ζαουί στη θέση του Τομάς.

74′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Λαζαρίδης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Δημήτρη Παπαδόπουλο.

73′ Σέντρα του Ούμπιντες, κεφαλιά του αμαρκάριστου Ακόστα στην αγκαλιά του Κυριακίδη.

70′ Ο Σουμπίνιο στη θέση του Ναπολεόνι.

66′ Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος κάνει το ντεμπούτο του με τον Λεβαδειακό και αντικαθιστά τον Πόποβιτς.

65′ Ατομική προσπάθεια του Γιαννιώτα με τον Κυριακίδη να προλαβαίνει και να μπλοκάρει τη μπάλα.

64′ Ωραίο σουτ του Ούμπιντες με το αριστερό, ο Κυριακίδης έδιωξε.

61′ Κίτρινη κάρτα στους Μουλόπουλο και Λαζαρίδη για διαμαρτυρία. Ο Κομίνης πάντως δεν έδειξε τη δεύτερη κίτρινη στον Τομάς που έκανε σκληρό φάουλ στον Γιαννιώτα.

58′ Ο Κατίδης στη θέση του Καζναφέρη.

54′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Ζησόπουλος γύρισε τη μπάλα και ο Φαβάλι από κοντά έφερε το ματς στα ίσα.

52′ Ο Λεβαδειακός πιέζει για την ισοφάριση. Γέμισμα προς την περιοχή, κεφαλιά του αμαρκάριστου Ναπολεόνι που πέρασε λίγο άουτ.

51′ Σουτ μέσα από την περιοχή του Ναπολεόνι, ο Σανκαρέ έκανε το τάκλιν και έδιωξε.

49′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ζησόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Βελλίδη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη.

37′ Λίγο έλειψε ο Γιαννιώτας να ζευγαρώσει τα τέρματα του. Βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού, έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε και πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Κυριακίδη.

35′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΆΡΗ. Ο Γιαννιώτας με εκπληκτική κίνηση πέρασε τρεις παίκτες και με αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ.

30′ Μακρινό σουτ του Πρίττα άουτ.

29′ Κίτρινη κάρτα στον Τομάς.

26′ Ωραίο γύρισμα του Ούμπιντες στον Νέτο, ο Βραζιλιάνος κοντρόλαρε αλλά το κοντινό πλασέ του βρήκε σε ετοιμότητα τον Κυριακίδη.

25′ Ο Μίσελ έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κυριακίδη.

21′ Ο Καπετάνος εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα πέρασε από όλους, τελευταίος ο Μίσελ που δεν πρόλαβε.

20′ Κίτρινη κάρτα στον Φαβάλι.

12′ Μακρινό σουτ του Καπετάνου άουτ.

5′ Διαγώνιο σουτ του Ναπολεόνι, έδιωξε στη γωνία του ο Βελλίδης.