ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Ολυμπιακός 0-4

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Δεύτερη συνεχόμενη τεσσάρα για τους ερυθρόλευκους που ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

76′ Ο Χαβίτο στη θέση του Μανιάτη.

72′ Ο Φουστέρ στη θέση του Μιραλάς.

69′ Η πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία του Λεβαδειακού στο ματς. Ο Ναπολεόνι από την καρδιά της περιοχής πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μέγερι ήταν στη θέση του και μπλόκαρε.

65′ Ο Κόρμπος στη θέση του Αλεξίου και ο Ποτουρίδης στη θέση του Αβραάμ Παπαδόπουλου.

63′ Ο Ναπολεόνι στη θέση του Ζουρούδη.

62′ Κεφαλιά του Πάντελιτς από καλή θέση η μπάλα έφυγε άουτ.

60′ Ο Νικολακάκης στη θέση του Μπεγκόνια.

59′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Φετφατζίδης σούταρε, ο Κυριακίδης απέκρουσε και με ψαλίδι ο Μιραλάς ολοκλήρωσε το χατ τρικ του.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Φετφατζίδη για θέατρο.

56′ Σουτ του Μανιάτη έδιωξε ο Κυριακίδης.

50′ Σέντρα του Μιραλάς αλλά το πλασέ του Πάντελιτς έφυγε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42′ Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου.

39′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Κέβιν Μιραλάς με όμορφο διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή έφτασε τα 8 γκολ σε 12 ματς στη Σούπερ Λίγκα.

32′ Η κεφαλιά του Παπάζογλου μετά από κόρνερ του Μιραλάς έφυγε άουτ.

27′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης σούταρε και ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Μπεγκόνια.

16′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Κέβιν Μιραλάς έφυγε στην πλάτη της άμυνας από την πάσα του Μόνχε και με εξαιρετικό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

9′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μοντέστο γύρισε στον Πάντελιτς και ο Σέρβος στράικερ με το 9ο γκολ του στη Σούπερ Λίγκα άνοιξε το σκορ.

9′ Η πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης με αριστερό σουτ απείλησε τον Κυριακίδη αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού έδιωξε σε κόρνερ.