ΤΕΛΙΚΟ: Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός 3-0

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Ο Παναθηναϊκός ήταν κάκιστος στο δεύτερο μέρος και γνώρισε βαριά ήττα από τους Ισραηλινούς. Δεν μέτρησε κανονικό γκολ του Τοτσέ στο 81′ και ενώ το σκορ ήταν στο 2-0.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΚΑΜΠΙ. Ο Ατάρ κάνει τρία τα τέρματα της Μακάμπι και πλέον τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για τον Παναθηναϊκό.

85′ Άστοχο σουτ του Λέτο.

81′ ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΤΟΤΣΕ. Ο Ισπανός έκανε την προβολή, ο Χαϊμοφ μπλόκαρε αλλά η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή. Ο βοηθός ήταν μακριά και έχασε τη φάση.

79′ Ο Χαϊμοφ έδιωξε με υπερένταση την κεφαλιά του Κατσουράνη.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Βέχεντ.

71′ Ο Κεχάτ στη θέση του Κονάτε.

68′ Ο Ζέκα στη θέση του Σιμάο.

68′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΚΑΜΠΙ. Ο Ατάρ νίκησε τον Τζόρβα.

67′ Πέναλτι υπέρ της Μακάμπι μετά από χέρι του Καντέ.

65′ Κεφαλιά του Τοτσέ άουτ.

60′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ Ν ΜΑΚΑΜΠΙ. Ο Κονάτε έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Ο Σεναγαλέζος με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Τζόρβα, μετουσιώνοντας την υπεροχή των Ισραηλινών στο δεύτερο μέρος.

58′ Σουτ του Λογκάσι άουτ.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Τοτσέ.

55′ Ο Βιτόλο στη θέση του Νίνη.

53′ Ο Μπεντουγιανίν στη θέση του Νταχάν

48′ Σουτ του Λογκάσι άουτ

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

46′ Ο Κολαούτι στη θέση του Νταμπούρ

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Η απάντηση της Μακάμπι. Ο Τζόρβας με εκπληκτική επέμβαση νίκησε τον Νταμπούρ.

45′ Ο Κουίνσι με εξαιρετική ενέργεια, έφτασε απέναντι στον Χαίμοφ αλλά ο τερματοφύλακας της Μακάμπι έδιωξε το σουτ του Κουίνσι.

31′ Σουτ του Μίκα, μπλόκαρε ο Τζόρβας.

24′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Μακάμπι. Ο Κονάτε απέναντι στον Τζόρβα έκανε την προβολή αλλά ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού αντέδρασε σωστά και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

22′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουίνσι πάσαρε στον Τοτσέ, αλλά ο Ισπανός αστόχησε απελπιστικά από πολύ καλή θέση.

20′ Δοκάρι για τη Μακάμπι. Ο Ατάρ σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Σπυρόπουλο και σταμάτησε στο δοκάρι του Τζόρβα.

8′ Σουτ του Κονάτε πέρασε άουτ

5′ Ο Τοτσέ σκόραρε όμως ήταν οφσάιντ και το γκολ σωστά δεν μέτρησε.

4′ Δυνατά ξεκίνησε ο Παναθηναϊκός. Ο Λέτο πάσαρε στον Κουίνσι αλλά το πλασέ του τελευταίου πέρασε άουτ.