Παρασκευή, 29 Μαρ.
25oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης 3-0

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.
Στο Γεντί Κουλέ ο ΟΦΗ επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 3-0, στο ματς που άνοιξε την… αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Superleague.
ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 3-0. Ο Χόρχε Λόπεζ σέντραρε από αριστερά, ο Ζόρντι Λόπεζ έπιασε με την μία το σουτ για το 3-0

84′ Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ζόρντι Λόπεζ στη θέση του Σουμπίνιο

83′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βάντο στη θέση του Μπουλούτ

82′ Ο Κάρολ έδιωξε δύσκολα το πλασέ του Χούλι

75′ Έξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Σουμπίνιο, ο Χακόμπο έπεσε στην γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ.

68′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Λόπεζ στη θέση του Σίσιτς

66′ Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας στη θέση του Ράγιος

63′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Ροτζέριο, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κάρολ

59‘ Κίτρινη κάρτα στον Χουανίτο

56′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 2-0. Εκτέλεση φάουλ του Σίσιτς, ασθενής απόκρουση του Χακόμπο, ο Μπουλούτ από κοντά προσπάθησε για το γκολ, αλλά η μπάλα έφτασε στον Παπουλή, που από κοντά έκανε το 2-0.

56′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χούλι στη θέση του Άλβαρες

51‘ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-0. Έπειτα από πλασαριστή εκτέλεση κόρνερ, ο Παπουλής σέντραρε από δεξιά και ο Σίσιτς  με κεφαλιά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα!

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44′ Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα. Κάθετη μπαλιά του Ροτζέριο, ο Μπρέσκα έγινε δέκτης της μπάλας, έκανε το σουτ μέσα απ’ την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

42′ Κίτρινη κάρτα στον Περόνε

36′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπρέσκα στη θέση του Ουσέρο

35′ Ο Περόνε προσπάθησε να… κρεμάσει από μακριά τον Κάρολ που πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ

32′ Κίρτρινη κάρτα στον Ράγιο

31′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι

25′ Συνεχίζει να ελέγχει το ματς ο ΟΦΗ -χωρίς, ωστόσο, να δημιουργεί ευκαιρίες μπροστά από την αντίπαλη εστία.

15′ Ο ΟΦΗ έχει τον έλεγχο του αγώνα. Ο Αστέρας προσπαθεί να επιτεθεί κυρίως με αντεπιθέσεις

10′ Ο Σουμπίνιο μπήκε στην περιοχή του Αστέρα μετά από πάσα του Παπουλή, έκανε από πλάγια δεξιά θέση το σουτ, αλλά ο Χακόμπο έδιωξε σε κόρνερ

4′ Εκτέλεση φάουλ του Μπουλούτ, από τον άξονα, η μπάλα πέρασε πάνω απ’ τα δοκάρια του Χακόμπο