ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ – Ατρόμητος 1-1

ΦΩΤΟ NEWSPORTS
Οι Κρητικοί επανέρχονται στη Σούπερ Λίγκα μετά από δυο χρόνια απουσίας και θέλουν να μπουν με το… δεξί στο νέο πρωτάθλημα, υποδεχόμενοι στο “Γεντί Κουλέ” την ομάδα του Περιστερίου. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα από το NewsIt.
ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ταυλαρίδης στη θέση του Βερόν

90′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα

86′ Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη, για φάουλ στον Σουμπίνιο. Ο Βραζιλιάνος κάνει ότι θέλει την άμυνα του Ατρόμητου, που δεν μπορεί να τον σταματήσει

83′ Ο Σουμπίνιο πήρε την μπάλα λίγο μετά από την σέντρα, έφτασε μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ

82′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σουμπίνιο στη θέση του Ρόβα

81′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόβα

80′ Κίτρινη κάρτα στον Μήτρογλου για θέατρο

78′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σφακιανάκης στην θέση του Επστάιν

76′ Κίτρινη κάρτα στον Καμπάνταη

75′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-1. Χαμηλή εκτέλεση κόρνερ για τους Κρητικούς, οι αμυντικοί δεν την απομάκρυναν και ο Γεωργίου την έστειλε στα δίχτυα, αν και πεσμένος

70′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου στη θέση του Αναστασάκου, που δεν μπορέι να συνεχίσει

Πρόβλημα με τον Αναστασάκο στον Ατρόμητο

65′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ουκάρ στη θέση του Ζορμπά

60′ Έχει πέσει ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος

55′ Σούτ του Ζορμπά έξω απ’ την περιοχή, ο Ιτάνζ έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση

52′ Ο διαιτητής Κωνσταντινέας μάζεψε τους βοηθούς του στο κέντρο του γηπέδου και διέκοψε προσωρινά το παιχνίδι. Ο Γκαρσία πήγε να κάνει το κόρνερ, ένας οπαδός του π΄ταξε ένα χαρτί και ο Κωνσταντινέας διέκοψε το ματς. Μετά από δυο λεπτά το παιχνίδι άρχισε ξανά.

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο “Γεντί Κουλέ”

45+1′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Βερόν, που έπιασε το ισυρό σουτ έξω απ την περιοχή, αλλά ο Ιτάνζ έδιωξε ενστικτωδώς

44′ Σέντρα του Πίτσου από τα αριστερά, ο Καπάνταης ήταν ένα βήμα πίσω και δεν πρόλαβε από πολύ κοντά να φανεί επικίνδυνος

42′ Σουτ του Τάτου από πλάγια θέση δεξιά και έξω απ’ την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε απελπιστικά άουτ

40′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη

39′ Κίτρινη κάρτα στον Βερόν

33′ Γέμιστα του Παπουλή για τον Ζορμπά, που βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, αλλά δεν μπόρεσε να πιάσει την προβολή στην κίνηση

30′ Σουτ του Καραγκούνη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ

27′ Πιέζει ψηλά ο Ατρόμητος και δεν αφήνει τους παίκτες του ΟΦΗ να αναπτυχθούν

Ενώ στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ είχε το πάνω χέρι, το αυτογκόλ του Μπουλούτ… έκοψε τα πόδια των Κρητικών. Ο Ατρόμητος πλέον έχει την υπεροχή

20′ Εκτέλεση κόρνερ για τον Ατρόμητο, ο Φυτανίδης έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βεζυρίδη

18′ Μακρινό σουτ του Καραγκούνη που δεν ανησύχησε τον Βεζυρίδη

16′ Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία

16′ Σέντρα του Επστάιν από αριστερά, ο Αναστασάκος έκανε το εξ επαφής πλασέ, αλλά ο Βεζυρίδης πραγματοποίησε μεγάλη απόκρουση.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος έκανε την κάθετη στον Αναστασάκο, ο υψηλόσωμος επιθετικός βγ΄ληκε τετ-α-τετ με τον Βεζυρίδη, αλλά το πλασέ του πέρασε ελάχιστα άουτ.

10′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία (από θέση σαν κόρνερ), η μπάλα πήγε πάνω στον Μπουλούτ που έκανε λάθος κίνηση και πέτυχε αυτογκόλ!

8′ Μακρινό διαγώνιο σουτ του Πίτσου, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ιτάνζ

Χωρίς αξιόλογη φάση τα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα. Ο ΟΦΗ έχει μπει δυναμικά και πιέζει πολύ ψηλά τον Ατρόμητο, που δεν μπορεί να περάσει εύκολα τη σέντρα.