Πέμπτη, 18 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ – Λεβαδειακός 0-1

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Λεβαδειακός χάρη στο γκολ του Βασιλείου στο 90′. Χαμένο πέναλτι είχαν οι κρητικοί.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ Κίτρινη στον Γαλανόπουλο.

91′ Ο Μαχαίρας στη θέση του Βασιλείου.

90′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Μουλόπουλος πάσαρε εξαιρετικά στον Βασιλείου ο οποίος πλάσαρε σωστά τον Κάρολ και άνοιξε το σκορ.

86′ Σουτ του Μπουλούτ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

85′ Ο Βασιλείου από πλάγια θέση γύρισε τη μπάλα αλλά ο Κάρολ μπλόκαρε.

83′ Ο Γκρίμπιτς στη θέση του Κοιλιάρα.

77′ Ο Μπούρμπος στη θέση του Λόπεθ.

69′ Ο Πόποβιτς στη θέση του Ζουρούδη.

68′ Ο Μάντζιος στη θέση του Καμπάνταη.

66′ Η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουλούτ έφυγε άουτ.

59′ Ο Κυριακίδης απέκρουσε το πέναλτι του Κάλαιτζιτς.

58′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΟΦΗ. Ο Καμπάνταης έκανε την τρίπλα μέσα στην περιοχή και ο Τομας τον έριξε στο χορτάρι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Σουμπίνο στη θέση του Ουκάρ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου.

39′ Ο Ζουρούδης μέσα από την περιοχή έπιασε το σουτ αλλά ο Κάρολ μπλόκαρε.

28′ Κίτρινη κάρτα στον Σίσιτς.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Καπάνταης με το στήθος έστρωσε στον Λόπεθ αλλά το σουτ του Ισπανού μέσα από την περιοχή πέρασε λίγο άουτ.

17′ Κεφαλιά του Μπουλούτ από καλή θέση λίγο άουτ.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλαϊτζιτς.

8′ Αριστερό σουτ του Λόπεθ, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

5′ Aπευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζουρούδη, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κάρλο.

1′ Έναρξη του αγώνα

ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Κάρολ, Βερόν, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπουλούτ, Ουκάρ (46′ Σουμπίνιο), Κάλαϊτζιτς, Καμπάνταης (68′ Μάντζιος), Γεωργίου, Σίσιτς, Χόρχε Λόπεθ (77′ Μπούρμπος)

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Κουτσόπουλος, Τομάς, Λισγάρας, Ζησόπουλος, Μελισσάς, Κοιλιάρας (83′ Γκρίμπιτς), Βασιλείου (91′ Μαχαίρας), Ζουρούδης (69′ Πόποβιτς), Κόρμπος.