ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ – Πανιώνιος 2-1

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt τη εξέλιξη της αναμέτρησης από το “Γεντί Κουλέ”

ΛΗΞΗ αγώνα

88′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 2-1. Ο ΟΦΗ δεν μπόρεσε να βγάλει την μπάλα από την περιοχή του. Ο Αραβίδης κατάφερε να την κλέψει και να πλασάρει τον Αγριμάκη και να μειώσει το σκορ για τον Πανιώνιο.

77′ Τρίτη αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Ο Βιτώρος στη θέση του Περογαμβράκη.

74′ ο Παναγωτούδης στη θέση του Ανδράλα

69′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βερόν δίνει τη θέση του στον Ζορμπά.

65′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σάμαρη, ο Αγριμάκης μπλόκαρε την μπάλα.

52′ Αλλαγές για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός στη θέση του Οκόγιε και ο Κούρος στη θέση του Τόσκα

47′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 2-0. Ο Λαμπρόπουλος έκανε τη σέντρα και ο Περογαμβράκης έπιασε την κεφαλιά αιφνιδιάζοντας τον Περιστερίδη. 2-0 για τον ΟΦΗ που πλέον παίρνει μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη.

Δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μενδρινός εκτέλεσε το φάουλ, ο Τόσκας βρέθηκε μόνος του και έκανε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι του Αγριμάκη.

43′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-0. Ο Κουτσιανικούλης κατάφερε να κλέψει την μπάλα από τον Κούρντι στο σημαιάκι του κόρνερ. Πέρασε από τον Ανδράλα και έστρωσε στον Λαμπρόπουλο, ο οποίος έκανε το διαγώνιο πλασέ και άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ.

39′ Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη

39′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουρδάκης στη θέση του Βαλεριάνου

28′ Κλειστοί διάδρομοι προς τις δύο εστίες, με αποτέλεσμα η μπάλα να μην φτάνει στους επιθετικούς και να έχουν εύκολο έργο οι δύο τερματοφύλακες.

Έχει πέσει ο ρυθμός των πρώτων λεπτών

15′ Απουσιάζουν πλέον οι καλές φάσεις στο παιχνίδι, με τον Πανιώνιο να δείχνει πως θέλει να παίξει από τα πλάγια και τον ΟΦΗ να προσπαθεί από τον άξονα με τον Κουτσιανικούλη.

2′ Απάντηση του ΟΦΗ με τον Μπανούση να κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή και τον Περιστερίδη να μπλοκάρει την μπάλα.

1′ Πρώτο σουτ στον αγώνα από τον Λεωνίδα Καμπάνταη, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ. Ουσιαστικά στα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης.