ΤΕΛΙΚΟ: Ολ. Βόλου – ΠΑΟΚ 1-2

Ο “δικέφαλος του Βορρά” επικράτησε εκτός έδρας των “ερυθρόλευκων” του Βόλου με 2-1 για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ.
Λήξη αγώνα.

89′ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Ζαραδούκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σανκαρέ έδωσε πολύ ωραία στον Νέμεθ, που με γυριστή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

83′ Το φάουλ του Μόνχε, από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής πέρασε άουτ.

80′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μαλεζάς στη θέση του Βιεΐρίνια.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα

78′ Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο για φάουλ στον Μόνχε.

77′ Μεγάλη ευκαιρια για τον Νέμεθ να φέρει το ματς στα ίσα. Ο Ούγγρος δεν μπόρεσε από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτια.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Μόνχε σε μαρκάρισμα στον Βιτόλο.

72′ Τεράστια ευκαιρία για τον Μάρτιν που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά γλύστρησε και δεν μπόρεσε από πολύ κοντά να σουτάρει σωστά.

69′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουσλίμοβιτς στη θέση του Αθανασιάδη.

64′ Αλλαγή για τον Ολ. Βόλου.
Ο Νέμεθ στη θέση του Τομάς.

62′ ΓΚΟΛ για τον Ολ. Βόλου, 1-2. Ο Μόνχε έστρωσε στον Μάρτιν και ο δεύτερος με εκπληκτικό δεξί σουτ από πλάγια αριστερή θέση -μέσα απ’ την περιοχή- έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Χαλκιά.

60′ Πρώτη αλλαγή για τον Ολ. Βόλου. Ο Ρόκα στη θέση του Ακόστα.

54′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-2. Κάθετη μπαλιά του Φωτάκη στον Σαλπιγγίδη, που πλασάρει πάνω στον Γιακούποβιτς. Η κόντρα στον Σανκαρέ ξανάστρωσε την μπάλα στον Έλληνα επιθετικό, που με κοντινό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟΚ.

το πλασέ του οποίου κόντραρε πάνω στον Γιακούποβιτς. Η μπάλα όμως επέστρεψε στον Έλληνα επιθετικό

53′ Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα για φάουλ πάνω στον Τσιρίλο.

50′ Η είσοδος του Φωτάκη βοήθησε την μεσαία γραμμή του ΠΑΟΚ.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης στη θέση του Ελ Ζαρ.

Λήξη πρώτου μέρους

40′ Από θέση οφ σάιντ το πολύ καλό σουτ του Σολάκη.

33′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-1.
Σέντρα του Ελ Ζαρ από τα δεξιά, ο Γιακούποβιτς έκανε λάθος εκτίμηση, ο Βιεΐρίνια πρόλαβε τον αμυντικό του Ολ. Βόλου και με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από πλάγια θέση.

30
΄ Μικρή αναστάτωση στο γήπεδο, όταν έκαναν την εμφάνιση τους κάποιοι οπαδοί του ΠΑΟΚ. Ο Αχιλλέας Μπέος έσπευσε στο συγκεκριμένο σημείο και ηρέμησε τα πνεύματα.

26′ Ο Λίνο έκανε την κούρσα από τα αριστερά, έκανε το συρτό σουτ, όμως ο Γιακούποβιτς έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε την μπάλα.

24΄Ο Γκαρσία αντί να εκτελέσει φάουλ από καλή θέση έκανε πάσα στον Βιερίνια. Ο Πορτογάλος έπιασε το ισχυρό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε συρτά άουτ.

19′ Ισχυρό σουτ του Σανκαρέ στα όρια της περιοχής του Χαλκιά, η μπάλα χτύπησε-γκρέμισε τον Τσιρίλο!

18′ Σουτ του Ελ Ζαρ από πλάγια δεξιά θέση, ο Γιακούποβιτς μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

14′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα από τους γηπεδούχους. Ο Σολάκης μέσα στην περιοχή και από πλεονεκτική θέση κόπηκε από τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ, η μπάλα έφτασε στον Μόνχε, το σουτ του οποίου απέκρουσε εντυπωσιακά ο Έλληνας πορτιέρε. Δεύτερη καλή ενέργεια του Χαλκιά στην συνέχεια στο δυνατό σουτ του Αλβαρεζ.

13′ Ο Άλβαρες έβγαλε την κάθετη στον Σολάκη, αυτός έφυγε με καλές προϋποθέσεις προς την εστία του Γιακούποβιτς, αλλά το σουτ που έκανε από πλάγια δεξιά θέση ήταν αδύναμο.

11′ Κίτρινη κάρτα στον Πάμπλο Γκαρσία, σε φάουλ πάνω στον Μόνχε.

10′ Δυνατά ξεκίνησαν οι δύο ομάδες το παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι ψάχνουν με μακρινές μπλαλιές τον Μαρτίν, ενώ οι παίκτες του ΠΑΟΚ παίζουν κυρίως από τα δεξιά, με τον Σαλπιγγίδη. Μεγάλα κέφια δείχνει να έχει ο Μόνχε.

3′ Παραλίγο λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, αλλά ο Γιακούποβιτς πρόλάβε να μπλοκάρει μπροστά από τον Σαλπιγγίδη

2′ Πρώτη επίσκεψη του Ολ. Βόλου στα καρέ του Χαλκιά. Ο Μόνχε έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά, αλλά η αδύναμη κεφαλιά του Μαρτίν κατέληξε στα χέρια του Έλληνα τερματοφύλακα

Έναρξη του αγώνα. Στη σέντρα ο Ολυμπιακός Βόλου.

Ολυμπιακός Βόλου (Μάκης Κατσαβάκης): Γιακούποβιτς, Σανκαρέ, Ζέλεσι, Μαρτίν, Μόνχε, Τόμας, Μπρέσκα, Ακόστα, Άλβαρεζ, Ζαραδούκας, Σολάκης

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Χαλκιάς, Γκαρσία, Βιτόλο, Ελ Ζαρ, Τσιρίλο, Σαλπιγγίδης, Κοντρέρας, Λίνο, Βιεΐρίνια, Αθανασιάδης, Εττό

Διαιτητής: Παμπορίδης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Φαντόπουλος (Πειραιάς), Αλεξέας (Μεσσηνίας)
Γήπεδο: «Πανθεσσαλικό»

Η βαθμολογία των πλέι οφ:

2. AEK 4 (1-0)
3. ΠΑΟΚ 3 (2-1)
4. Παναθηναϊκός 3 (1-2)
5. Ολυμπιακός Βόλου 0 (0-1)

19:27 Οι δυο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο. Οι παίκτες δίνουν τα χέρια. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει σε λίγα λεπτά.

19:10 Περίπου 4.000 φίλοι του Ολ. Βόλου βρίσκονται αυτή την στιγμή στο Πανθεσσαλικό