ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 1-0

Αποδοκιμασίες και… ανοιχτές παλάμες. Ο Ολυμπιακός έκανε το “6×6” κόντρα στον Αστέρα (1-0), αλλά η εικόνα του στο παιχνίδι προκάλεσε τις συγκεκριμένες αντιδράσεις των οπαδών που βρέθηκαν στο “Γ. καραϊσκάκης”.

ΤΕΛΙΚΟ

90+1′ Μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακός και αμύνεται

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

86′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ωραία κομπίνα στο φάουλ των παικτών του Αστέρα, ο Ράγιος επιχείρησε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, ο Κάρολ απόκρουσε με το πόδι

85′ Κίτρινη στον Κοντρέρας

84′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στη θέση του Τζιμπούρ

83′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα και αποδοκιμασίες για Ζαρντίμ! Σέντρα Φραγκουλάκη από αριστερά, ο καλαντζής ανάμεσα από όμιλο παικτών μόνο του Αστέρα, επιχείρησε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Κάρολ. Ακούστηκε για λίγο και από μερίδα οπαδών το γνωστό σύνθημα “Ερνέστο Βαλβέρδε”!

80′ Από το χαμένο κοντρόλ του Τζεμπούρ ο Φουστέρ έποιασε το σουτ μέσα απ την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα

78′ “Φλερτάρει” με τηυν 2η κίτρινη ο Σανκαρέ, αλλά ο Μάνταλος δεν την δείχνει

76′ Ο Μανωλάς έσωσε τον Ολυμπιακό από μία πολυ΄δύσκολη αντεπίθεση

Σφυριγματα από τον κόσμο για το κακό θέαμα που αντικρίζουν (κακό το ματς και από τις δυο ομάδες).

68′ Σουτ του Περόνε έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι

62′ Άστοχη κεφαλιά του Σανκαρέ για τον Αστέρα Τρίπολης Ο Σανκαρέ πήρε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κάρολ.

61’ Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καρντάσιο στη θέση του Άλβαρες

61′ Ο Κοντρέρας τράβηξε τον αντίπαλο του μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι

60′ Ο Τοροσίδης με μια φιλόδοξη ενέργεια προσπάθησε να νικήσει τον Φούλοπ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

55′ Σουτ Ουσέρο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

54′ Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καλαντζής στη θέση του Ντε Μπλάσις.

51′ Δυο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Τοροσίδης και Φουστέρ στις θέσεις των Χολέμπας και Ιμπαγάσα.

Μετά από ένα δύσκολο λεπτό για τον Ολυμπιακό η μπάλα βγήκε έξω και έτσι θα γίνουν οι αλλαγές

Με εννέα ο Ολυμπιακός στο γήπεδο. Ο Αμπντούν δεν έβγαλε έξω την μπάλα και ο Αστέρας πιέζει.

Προβλήματα για τον Λεονάρντο Ζαρντίμ. Πρόβλημα αντιμετωπίζουν οι Χολέμπας (πρόβλημα στον δικέφαλο του δεξιού του ποδιού) και Ιμπαγάσα (ενοχλήσεις στους προσαγωγούς)

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+1′ Σουτ του Ναβάρο μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ’ τα δοκάρια του Κάρολ

44′ Κίτρινη στον Ουσέρο

43′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-0. Ο Ιμπαγάσα “πάτησε” την μπάλα στο φάουλ και ο Χολέμπας με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Φούλοπ

41′ Ατομική προσπάθεια του Ιμπαγάσα και σουτ έξω απ’ την περιοχή και δεξιά, ο Φούλοπ δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει

39′ Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ για δυνατό μαρκάρισμα στον Μανιάτη

30′ Κόρνερ Χολέμπας από δεξιά, ο Μοδέστο πιεζόμενος επιχείρησε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ

28′ Εκτέλεση κόρνερ του Χολέμπας από τα δεξιά, ο Σιόβας έπιασε άσχημη κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ

23′ Κακό σουτ του Ράγιος έξω απ’ την περιοχή και ενώ ήταν μόνος του. Στα… περιστέρια η μπάλα!

20′ Ο Φούλοπ έδιωξει με δυσκολία σε κόρνερ το απευθείας φάουλ του Μασάντο!

17′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ντε Μπλάσις έκανε την σέντρα από αριστερά, όμως ο Χολέμπας έδιωξε με το κεφάλι προ του Περόνε.

Έχει αναπτύξει ο Ολυμπιακός μία πρωτοβουλία. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να του… σπάσουν τον ρυθμό

7′ Σέντρα-σουτ του Χολέμπας από τα αριστερά, δεν πήγε κάποιος παίκτης του Ολυμπιακού να κάνει την προβολή

Στα 3 πρώτα λεπτά έχουμε τρεις προσπάθειες για να βγει μια κάθετη μπαλια από πλευράς Αστέρα και μία για τον Ολυμπιακό

1′ Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Ολυμπιακός (Ζαρντίμ): Κάρολ, Χολέμπας, Κοντρέρας, Mανωλά, Μοδέστο, Σιόβα, Μανιάτη, Ιμπαγάσα, Μασάντο, Αμπντούν Τζεμπούρ

Στον πάγκο οι: Μέγιερι, Τοροσίδης, Τάτος, Γκρέκο, Φουστέρ, Πάντελιτς, Μήτρογλου

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Φορμίκα, Μπαρτολίνι, Σανκαρέ, Κουρμπέλη, Ουσέρο, Άλβαρες, Ντε Μπλάσις, Ράγιος, Ναβάρο, Περόνε

Στον πάγκο θα καθίσουν οι
: Μπαντής, Φραγκουλάκης, Καστέλς, Καρντάσιο, Γιαλούσης, Κωστούλας, Καλαντζής

Διαιτητής: Μάνταλος (Αθηνών)

*Ο Πιπίνης στο ζέσταμα αισθάνθηκε ενοχλήσεις στο δικέφαλο του δεξιού του ποδιού και έμεινε εκτός αποστολής. Τη θέση του στην ενδεκάδα πήρε ο Φορμίκα και ο Φραγκουλάκης πήγε στον πάγκο