Παρασκευή, 29 Μαρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Ατρόμητος 2-1

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ στην αρχή του δεύτερου μέρους και πάτησε γκάζι, κάνοντας την ανατροπή με πρωταγωνιστή τον Σαβιόλα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ο Κάμπελ αν και πονάει συνεχίζει στο ματς.

85′ Ο Τσόρι σούταρε, ο Σηφάκης έδιωξε και ο Μήτρογλου που πήρε το ριμπάουντ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο βοηθός χρέωσε σε θέση οφσάιντ τον επιθετικό του Ολυμπιακού σε οριακή φάση. Από το ριπλέι φαίνεται να καλύπτεται ο Μήτρογλου.

84′ Από το κόρνερ ο Μπρίτο σούταρε στην κίνηση αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

83′ Ο Ατρόμητος έφτασε κοντά στην ισοφάριση. Ο Πίτου Γκαρσία γύρισε τη μπάλα, ο Μπρίτο σούταρε αλλά ο Σάμαρης έβαλε την κόντρα.

82′ Ο Κάμπελ έχει τραυματιστεί αλλά ο Μίτσελ έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές του.

76′ Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος στη θέση του Ναπολεόνι.

75′ Ο Ατρόμητος απέιλησε για πρώτη φορά μετά το γκολ που σημειώσε. Ο Ναπολεόνι έκανε την προβολή αλλά είδε τη μπάλα να φεύγει άουτ.

74′ Ο Μεντζανί στη θέση του τραυματία Μανιάτη. Ο Μανωλάς θα πάει στο δεξί άκρο της άμυνας.

67′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου σούταρε, ο Σηφάκης έδιωξε και ο Φουστέρ που πήρε το “ριμπάουντ” δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα αφού οι αμυντικοί του Ατρόμητου έδιωξαν.

65′ Ο Παπουτσογιαννόπουλος στη θέση του Δημούτσου.

63′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Σιόβας μετά από κόρνερ του Τσόρι έκανε το ψαλίδι, ο Σαβιόλα σούταρε αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Μήτρογλου δεν πρόλαβε να τη σπρώξει στα δίχτυα.

62′ Ο Ολυμπιακός πήρε… φωτιά. Ο Ντομίνγκες προσπάθησε να βρει τον Μήτρογλου, η μπάλα κόντραρε στον Φυτανίδη και παραλίγο να κατέληγε στην εστία του Σηφάκη.

59′ Ωραία ενέργεια του Μπονγκ, το γύρισμα στον Σαβιόλα αλλά το σουτ στην κίνηση του Αργεντινού έφυγε μακριά από την εστία.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιντες.

54′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Σαβιόλα με κεφαλιά, πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των ερυθρόλευκων μετά από κόρνερ του Τσομίνγκες.

51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μήτρογλου εκτέλεσε με πάσα το φάουλ και ο Φουστέρ με πανέμορφο σουτ έφερε το ματς στα ίσα.

48′ Ο Σαβιόλα θέλησε να απαντήσει αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.

47′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Ναπολεόνι έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο σουτ νίκησε τον Ρομπέρτο.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

46′
Σαβιόλα και Φουστέρ στη θέση των Σαλίνο και Φετφατζίδη. Ο Μανιάτης θα παίξει ως δεξιός μπακ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Από πλάγια θέση έκανε το σουτ ο Κάμπελ, με τον Σηφάκη να μπλοκάρει εύκολα.

44′ Ωραία συνεργασία του Τσόρι με τον Μανιάτη αλλά το τελείωμα του Έλληνα μέσου ήταν κακό.

39′ Ο Κάμπελ έκανε ωραία κίνηση, γύρισε στον Φετφατζίδη αλλά το πλασέ του τελευταίου έφυγε άουτ.

35′ Η απάντηση του Ολυμπιακού. Ο Φετφατζίδης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Σηφάκης απέκρουσε.

34′ Κι άλλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι γύρισε τη μπάλα στον αμαρκάριστο Φυτανίδη αλλά ο αμυντικός του Ατρόμητου προσπάθησε να κρεμάσει τον Ρομπέρτι χωρίς να τα καταφέρει.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Λαζαρίδη.

28′ Σουτ του Τσόρι έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά το διαγώνιο σουτ του απέναντι στον Ρομπέρτο έφυγε άουτ.

11′ Ο Καραμάνος στη θέση του Μπάλλα.

11′ Ο Σαλίνο έδωσε ωραία τη μπάλα στον Τσόρι αλλά ο Αργεντινός έκανε από πλάγια θέση το σουτ το οποίο έφυγε μακριά από την εστία του Σηφάκη.

6′ Ο Μπάλλας έσπασε το χέρι από την προβολή του Ταυλαρίδη και θα υπάρξει αναγκαστική αλλαγή.