ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – ΟΦΗ 2-0

Ο Ολυμπιακός χωρίς να φορτσάρει πήρε τη νίκη με τα τέρματα του Μήτρογλου και του Μασάντο (το πρώτο του με τη φανέλα των ερυθρόλευκων).

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

80′ Ο Πάντελιτς στη θέση του Μήτρογλου.

74′ Φωνάζει δικαιολογημένα ο ΟΦΗ για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Φετφατζίδη πάνω στον Ιωαννίδη.

73′ Ο Σαρ και ο Ζορμπάς στη θέση του Βιτώρου και του Σόουζα.

72′ Ο Φετφατζίδης στη θέση του Βλαχοδήμου.

61′ Ο Μπούρμπος στη θέση του Μπανούση.

60′ Ο Κουτσιανικούλης έκανε ωραίο σουτ όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

55′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μασάντο με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Κεφαλιά του Μανωλά στην αγκαλιά του Γουναρίδη.

45′ Εξαιρετικό σουτ του Μασάντο ανάγκασε τον Γουναρίδη να διώξει σε κόρνερ.

42′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μασάντο εκτέλεσε φάουλ και ο Μήτρογλου με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο.

31′ Ο Ολυμπιακός πιέζει. Ο Αμπντούν σέντραρε αλλά ο Γκρέκο απέναντι στον Γουναρίδη, βρήκε… αέρα.

27′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μανιάτης σέντραρε, ο Μήτρογλου πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

25′ Πολύ ωραίο σουτ του Μασάντο που πέρασε λίγο πάνω από την εστία του ΟΦΗ.

23′ Ο Μήτρογλου από το ύψος της περιοχής έκανε το πλασαριστό σουτ με το δεξί και ο Γουναρίδης μπλόκαρε.

12′ Το πρώτο σουτ του Ολυμπιακού. Ο Μασάντο από μακριά προσπάθησε να απειλήσει τον Γουναρίδη όμως η μπάλα έφυγε ψηλά.

10′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου σούταρε, ο Κάρολ απέκρουσε ασθενώς αλλά στη συνέχεια σταμάτησε τον Κουτσιανικούλη.

Σέντρα στο ματς

Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρολ, Μανιάτης, Χολέμπας, Μανωλάς, Σιόβας, Φέισα, Γκρέκο, Μασάντο, Αμπντούν, Βλαχοδήμος (72′ Φετφατζίδης), Μήτρογλου (80′ Πάντελιτς).

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Γουναρίδης, Μπανούσης (61′ Μπούρμπος), Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Βάντο, Κουρδάκης, Ζαχαράκης, Λαμπρόπουλος, Ιωαννίδης, Σόουζα (73′ Σόουζα), Βιτώρος (73′ Ζορμπάς).

Διαιτητής: Αμπάρκιολης