Τρίτη, 16 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Ο Ολυμπιακός πέρασε ένα ήσυχο απόγευμα, νίκησε με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Φετφατζίδης έστρωσε στον Αμπντούν και ο Αλγερινός δεν είχε πρόβλημα να σκοράρει.

90′ Ο Φετφατζίδης βρέθηκε σε θέση βολής αλλά προτίμησε να ψάξει την πάσα και έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει.

82′ Σουτ του Φουστέρ που έφυγε άουτ.

79′ Ο Κοροβέσης στη θέση του Μπέριου.

76′ Ο Ντιακιτέ στη θέση του Παπάζογλου.

69′ Καταιγιστικός στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός. Ο Φουστέρ έκανε το πλασέ αλλά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

68′ Ο Μήτρογλου έπιασε την κεφαλιά αλλά και πάλι δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπαμπανιώτη.

68′ Αποθέωση του Πάντου που μπήκε στο γήπεδο αντί του Ντε Βινσέντι. Και ο Λίλα στη θέση του Μιχαήλ.

67′ Ωραία μπαλιά του Σιόβα, ο Μήτρογλου έπιασε την κεφαλιά και ο Μπαμπανιώτης μπλόκαρε.

65′ Συρτό σουτ του Φουστέρ, πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

63′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Χολέβας έκανε τη σέντρα και ο Μανιάτης με πολύ όμορφη κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

60′ Φουστέρ και Φετφατζίδης στη θέση των Μασάντο, Βλαχοδήμου.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

37′ Σουτ του Μήτρογλου που έφυγε άουτ.

30′ Σουτ του Αμπντούν μέσα από την περιοχή αλλά ο Μπέριος έβαλε την κόντρα και σταμάτησε τη μπάλα.

23΄ Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.

15′ Ο Μανιάτης από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Εξαιρετική κίνηση του Μήτρογλου.

12′ Ο Μασάντο σούταρε από καλή θέση αλλά ο Μπαμπανιώτης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

9′ Σουτ του Μασάντο στην αγκαλιά του Μπαμπανιώτη. Ο Ολυμπιακός πιέζει ψηλά και ψάχνει το γρήγορο γκολ.

4′ Κεφαλιά του Μήτρογλου άουτ.