ΤΕΛΙΚΟ: Παναιτωλικός – Αστέρας Τρ. 1-0

Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης, στην εξ αναβολής αναμέτρησης της πρώτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, με υπέροχο τέρμα του Άγγελου Χαριστέα.
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90′ Ο Τζενάμο κρατά την εστία του ανέπαφη σε πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Τσαμπουρή

86′ Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο

80′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι

77′ Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τζενάμο έδιωξε το γύρισμα των φιλοξενούμενων και στην συνέχεια ο Αναστασιάδης -με δεύτερη προσπάθεια- πρόλαβε τον Μπαρτολίνι

74′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0. Ο Καμαρά έκανε τη συρτή σέντρα από τα δεξιά και ο Χαριστέας -με τακουνάκι- ένοιξε το σκορ

70′ Ωραία συνεργασία Άντι με Θεοδωρίδη, το πλασέ του τελευταίου κόντραρε στον Λαδάκη και πέρασε κόρνερ

68′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μουμίν στη θέση του Σιόντη

65′ Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Αρσενίεβιτς στη θέση του Μπακασέτα

Ο Αστέρας έχει οχυρωθεί γύρω από την περιοχή του, με τους παίκτες του Μπάμπη Τεννέ να ασκούν πίεση για να φτάσουν στο γκολ.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Εντζεγκουέλε

53′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κούσας στη θέση του Μπουμάλ

52′ Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη

51′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σέσμα στη θέση του Ενγκό

48′ Καλή προσπάθεια από τον καμαρά και μακρινό σουτ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Αγρίνιο

44′ Καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Χαριστέας έδωσε στον Θεοδωρίδη στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, αυτός έδωσε στον Καραμαλίκη που γύρισε και με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα να περάσει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χακόμπ

40′ Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη

36′ Κίτρινη κάρτα σε Πιπίνη και Καραμαλίκη

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Κόρνερ του Έγκον, μόνος του ο Ουσέρο έπιασε άσχημη κεφαλιά και στη συνέχεια από πολύ κοντά ο Λαδάκης δεν μπόρεσε να την στείλει στα δίχτυα.

25′ Μακρινό σουτ του Θεοδωρίδη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

25′ Σουτ του Ουσέρο εκτός περιοχής, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζενάμο

19′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Λαδάκης στη θέση του Χουανίτο, που δεν μπορεί να συνεχίσει

10′ Ο Παναιτωλικός έχει πάρει τα ηνία του αγώνα και πιέζει για να ανοίξει το σκορ

3′ Ο Χούλι έβγαλε για τον Αρσενίεβιτς που βγήκε τετ α τετ με τον Τζενάμο, αλλά το πλασέ του αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων

1′ Έναρξη του αγώνα

Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τσενάμο, Κουτρουμάνος, Άντι, Αναστασιάδης, Εντζεγκουέλε, Σιόντης, Ρότσα, Μπουμάλ, Καραμαλίκης, Θεοδωρίδης, Χαριστέας

Αστέρας Τρίπολης (Όσκαρ Φερνάντεθ): Χακόμπο, Αργυρόπουλος, Πιπίνης, Μπαρτολίνι, Κουρμπέλης, Ουσέρο, Χουανίτο, Τσαμπούρης, Αρσενίεβιτς, Έγκον, Χούλι

Διαιτητής: Αρετόπουλος
Βοηθοί: Γουριώτης, Κουρομπύλια