ΤΕΛΙΚΟ: Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1-1

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον παναιτωλικό και τον ΠΑΟΚ, στο Αγρίνιο

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Βολέ του Καμαρά (στην κίνηση) έξω απ’ την περιοχή, ο Χαλκιάς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

90+1′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Μουμίν στη θέση του Μητρόπουλου

90′ Συρτό σουτ του Σαλπιγγίδη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ο Τσενάμο μπλόκαρε σταθερά

87′ Κίτρινη κάρτα και στον Γκαρσία για διαμαρτυρία

87′ Κίτρινη κάρτα στο Νινανί

85′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Κόρνερ του Γκαρσία από τα δεξιά, ο Τσιρίλο με κεφαλιά -στο πρώτο δοκάρι- έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσενάμο

78′ Κίτρινη κάρτα στον Σταφυλίδη

77′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σταφυλίδης στη θέση του Λίνο

75′ Σουτ του Χαριστέα από το ύψος του πέναλτι και δεξιά, ο Χαλκιάς απομάκρυνε εντυπωσιακά

74′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παλαιολόγος αντί του Σιόντη

71′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. O Ονουάτσι αντί του Άντι

69′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. O Νιμανί αντί του Γεωργιάδη

68′ Γύρισμα του Γεωργιάδη από αριστερά, ο Αθανασιάδης από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ

62′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. O Παπάζογλου αντί του Αποστολόπουλου

Xωρίς αξιόλογη φάση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου

49′ Σέντρα σουτ του Σαλπιγγίδη από δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσενάμο

Εναρξη δεύτερου ημίχρονου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

43′ Σέντρα του Φωτάκη από δεξιά, ο Χαλκιάς προ του Αθανασιάδη απομάκρυνε

39′ Κίτρινη κάρτα στον Λίνο για φάουλ στον Σιόντη

37′ Καλή ευκαιρία για Παναιτωλικό. Ο Ρότσα έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Χαριστέας έκανε την προβολή, αλλά ο Χαλκιάς έπεσε στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

31′ Εκτέλεση φάουλ του Ρότσα από αριστερά, κεφαλιά του Ντολεζάι από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε άουτ

28′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0. Σέντρα του Άντι από αριστερά, κεφαλιά-πάσα του Χαριστέα στο πρώτο δοκάρι, ο Θεοδωρίδης από το ύψος της μικρής περιοχής με γυριστό σουτ άνοιξε το σκορ

25′ Αδύναμο σουτ του Θεοδωρίδη από αριστερά, η μπάλα έφυγε άουτ

21′ Γύρισμα του Ρότσα από αριστερά, ο Χαριστέας προσπάθησε να κάνει το σουτ και ο Χαλκιάς έδιωξε σε κόρνερ

12′ Ο Σαλπιγγίδης έχασε σημαντική ευκαιρία όταν δεν μπόρεσε να κάνει το κοντρόλ.

7Ο Χαριστέας έκανε την προβολή από το γύρισμα του Άντι αλλά δεν πρόλαβε τη μπάλα.

Σέντρα στον αγώνα

Παναιτωλικός (Λεμονής): Τσενάμο, Γκόλιας, Αναστασιάδης, Ρότσα, Θεοδωρίδης, Χαριστέας, Ντολεζάι, Μητρόπουλος, Σιόντης, Άντι, καμαρά

ΠΑΟΚ (Μπόλονι): Χαλκιάς, Αποστολόπουλος, Γκαρσία, Γεωργιάδης, Τσιρίλο, Σαλπιγγίδης, μαλεζάς, Λίνο, Φωτάκης, Λαζάρ, Αθανασιάδης