ΤΕΛΙΚΟ: Παναιτωλικός-Ατρόμητος 1-1 – Αστ. Τρίπολης-Δόξα Δράμας 1-0

ΦΩΤΟ NEWSIT
Παρακολουθήστε την εξέλιξη των δύο αναμετρήσεων για την 20η αγωνιστική της Superleague.

Λήξη του αγώνα στο Αγρίνιο

Αποβολή και του Δώνη

90+2′ Κόκκινη κάρτα στον Μήτρογλου, για χτύπημα στον Άντι.

Λήξη του αγώνα στην Τρίπολη

90+2′ Ο Χούλι έφυγε στην αντεπίθεση , μπήκε στην περιοχή από δεξιά, γύρισε την μπάλα παράλληλα προς τον Μπρέσκα αλλά ο Σικαλιάς έδιωξε σωτήρια

90′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καραμαλίκης στη θέση του Χαριστέα

87′ Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν

86′ Παραλίγο αυτογκολ για τον Ατρόμητο, στην προσπάθεια του Τόμας να διώξει τη σέντρα του Άντι.

83′ Αντεπίθεση του Ατρομήτου, ο Δημούτσος έβγαλε σε πλεονεκτική θέση τον Αναστασάκο, αλλά ο τελευταίος αντί να προχωρήσει επιχείρησε το σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής. Ο Τσενάμο μπλόκαρε εύκολα την μπάλα

88′ Κίτρινη κάρτα στον Κυβελίδη για διαμαρτυρία

87′ Σέντρα του Τσαμπούρη από δεξιά, κεφαλιά του Περόνε από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Σέρεμετ

81′ Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο

80′ Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη

80′ Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παλαιολογός στη θέση του Ονουάτσι

79′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-1. Ο Κώστας Μήτρογλου εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε και πέτυχε το 8ο τέρμα του στο πρωτάθλημα.

Πέφτουν μερικά μπουκάλια στον αγωνιστικό χώρο. Γίνονται συστάσεις από τα μεγάφωνα

78′ Σέντρα του Περόνε από δεξιά, ο Χούλι έπιασε το σουτ στο δεύτερο δοκάρι, ο Σέρεμετ είπε “όχι”

76′ Πέναλτι για τον Ατρόμητο σε μαρκάρισμα του Ετζεκουέλε στον Μήτρογλου. Κόκκινη κάρτα στον παίκτη του Παναιτωλικού

74′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος στη θέση του Γιαννούλη

72′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Λαδάκης στη θέση του Κουρμπέλη που δεν μπορεί να συνεχίσει

71′ Κίτρινη κάρτα στον Αντι

69′ Αλλαγή για τη Δόξα. Ο Κυβελίδης στη θέση του Βέρτζου

69′ Κίτρινη κάρτα στον Σοϊλέδη για διαμαρτυρία

68′ Κίτρινη κάρτα στον Ντολεζάι

63′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γκαρσία στη θέση του Καραμάνου

61′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κούσας στη θέση του Θεοδωρίδη

58′ Κάθετη μπαλιά του Μήτρογλου, ο Καραμάνος σε θέση βολής επιχείρησε το σουτ, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι

57′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χούλι στη θέση του Σολάκη

56′ Σουτ Ονουάτσι από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πέρασε πάνω από το δοκάρι

54′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. Ο Περόνε ταλαιπώρησε τον Βέρτζο και με ένα συρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Σέρεμετ

53′ Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο.  Κόρνερ του Επστάιν από τα αριστερά, ο Καραμάνος πήδηξε μόνος του στην καρδιά της άμυνας, άλλα έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

53′ Γύρισμα του Παπαδόπουλου από δεξιά, ο Αραβίδης στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι επιχείρησε το σουτ, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χακόμπο

48′ Ο Μπρίτο γύρισε από τα αριστερά, ο Επστάιν από τα δεξιά προσπάθησε να βρει τον Μήτρογλου, αλλά ο Τσενάνμο μπλόκαρε

47′ Κάθετη μπαλιά του Σφακιανάκη, ο Τσενάμο βγήκε έξω από την περιοχή του και έδιωξε προ του Καραμάνου

47′ Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο για μαρκάρισμα στον Ουέλινγκτον

46′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Καραγκούνη

Έναρξη δευτερου μέρους στο Αγρίνιο

46′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Περόνε στη θέση του Μπακασέτα

Έναρξη δευτέρου μέρους στην Τρίπολη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Αγρίνιο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τρίπολη

42′ Δυνατό σουτ του Ουέλονγκτον από το ημικύκλιο, ο Χακόμπο μπλόκαρε

41′ Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο

41′ 40′ Σουτ Επστάιν έξω από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα με γροθιές ο Τσενάμο

37′ Ο Γιαννούλης πρόλαβε τον Χαριστέα, πους ετοιμαζόταν να επιχειρήσει το σουτ μέσα απ’ την περιοχή. Ο παίκτης του Ατρομήτου με προβολή έστειλε την μπάλα να περάσει ξυστά από το δεξί δοκάρι του Ιτανζ

33′ Ο Αστέρας έχει την κατοχή της μπάλας, ωστόσο δυσκολεύετε να δημιουργήσει ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Σέρεμετ

26′ Κάθετη μπαλιά του Επστάιν, σουτ του αμαρκάριστου Καραγκούνη από τα δεξιά της περιοχής, ο Τσενάμο απόκρουσε και ο Ντολεζάι στην προσπάθεια του να διώξει παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

26′ Εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σέρεμετ

23′ Φάουλ Φυτανίδη από τον άξονα, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Παναιτωλικού

22′ Κίτρινη κάρτα στον Ρότσα για φάουλ στον Επστάιν

19′ Ωραίος συνδυασμός των γηπεδούχων, ο Καμαρά αμαρκάριστος στα αριστερά της περιοχής επιχείρησε το σουτ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ιτανζ

14′ Σέντρα του Φορμίκα από αριστερά, η άμυνα της Δόξας δεν έδιωξε σωστά, ο Μπρέσκα μπήκε στη φάση, έκανε την κεφαλιά, με τον Σέρεμετ να μπλοκάρει σταθερά

11′ Ονουάτσι, Καμαρά και Θεοδωρίδης συνδυάστηκαν άψογα, ο τελευταίος επιχείρησε το σουτ από το ύψος του πέναλτι και λίγο πιο αριστερά, ο Γιαννούλης έβαλε το πόδι του και έδιωξε σε κόρνερ

9′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0. Ο Χαριστέας έγινε δέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, την έσπασε στον στον Καμαρά και αυτός -με συρτό σουτ λίγο έξω απ’ την περιοχή- έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Ιτανζ.

8′ Ο Επστάιν βγήκε νικητής στη μάχη με τον Μητρόπουλο, επιχείρησε το σουτ από αριστερά της περιοχής, ο Τσενάμο μπλόκαρε

2′ Εκτέλεση φάουλ του Ράγιος από δεξιά, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Σέρεμετ