ΤΕΛΙΚΟ: Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-2

Χορταστικό ματς στο Αγρίνιο με 4 γκολ, ένα δοκάρι, αποβολή και πολλές ευκαιρίες.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

91′ Δυνατό σουτ του Κούσα στην αγκαλιά του Κηπουρού.

90′ Κίτρινη στον Μπεσέρα.

Το ματς συνεχίζεται.

90′ Προσωρινή διακοπή λόγω αντικειμένου που έπεσε στον βοηθό.

85′ Ο Κουέβας στη θέση του Γεωργίου.

83′ Ο Μεζάκ στη θέση του Καμαρά.

81′ Ο Μπεσέρα με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ.

79′ Ο Μπαμόγκο στη θέση του Θεοδωρίδη.

76′ Ο Ζαϊρί στη θέση του Πατσατζόγλου.

70′ Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Θεοδωρίδη, έδιωξε με δυσκολία ο Κηπουρός.

68′ Ο Μπεσέρα στη θέση του Ντε Βιτσέντι.

68′ Κίτρινη κάρτα στον Πατσατζόγλου.

66′ Κίτρινη κάρτα στους Παλαιολόγο και Μπουζίντ.

59′ Ωραίο σουτ του Λίλα, ο Τζενάμο μπλόκαρε.

57′ Ο Παλαιολόγος στη θέση του Αναστασιάδη.

55′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Γεωργίου από κοντά πλάσαρε, μετά την πάσα του Ντε Βιτσέντι αλλά η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Κηπουρού.

49′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κούσας έκανε τεράστιο λάθος προσπαθώντας να γυρίσει στον Τζενάμο, ο Μπακαγιόκο έκλεψε τη μπάλα αλλά το πλασέ του από πλάγια σε κενή εστία ήταν κάκιστο.

Σέντρα στο δεύτερο ματς.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Κεφαλιά του Χαριστέα μπλόκαρε ο Κηπουρός.

39′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Ο Ρότσα είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες.

36′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Απέιστευτο ματς στο Αγρίνιο. Ο Καμαρά έπιασε στον ύπνο την άμυνα του ΠΑΣ και με κεφαλιά ισοφάρισε.

34′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Ντε Βιτσέντι με καταπληκτική κεφαλιά, κρέμασε τον Τζενάμο και φέρνει τούμπα το ματς.

30′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Μπακαγιόκο έφυγε στην πλάτη της άμυνας, μετά από πάσα του Πατσατζόγλου και με ωραίο διαγώνιο σουτ νίκησε τον Τζενάμο. Αυτή ήταν η πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία των φιλοξενούμενων.

28′ Δυνατό σουτ του Μουμίν, ο Κηπουρός έδιωξε δύσκολα.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Ρότσα.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρίδη.

25′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Ο Θεοδωρίδης νίκησε τον Κηπουρό και άνοιξε το σκορ.

24′ ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ του Παναιτωλικού. Ο Θεοδωρίδης έπεσε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Κώτσιου, αν και ο αμυντικός του ΠΑΣ δεν φαίνεται να βρίσκει τον αντιπαλό του και ο ρέφερι έδωσε το πέναλτι. Ο αμυντικός του ΠΑΣ είχε κάρτα και οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή γιατί δεν έδωσε τη δεύτερη.

16′ Κίτρινη στον Κώτσιο.

13′ Κίτρινες κάρτες σε Τζημόπουλο, Καμαρά.

12′ Ένταση μεταξύ των παικτών διότι οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα προσπάθησαν να βγάλουν τη μπάλα εκτός αλλά ο Καμαρά δεν το αντιλήφθηκε και την έκλεψε. Η μή τήρηση του fair play σε αγώνα Παναιτωλικός – ΠΑΣ Γιάννινα αποτελεί πλέον συνήθεια.

Σέντρα στον αγώνα.

Παναιτωλικός: Τζενάμο, Κουτρουμάνος, Αναστασιάδης (57′ Παλαιολόγος), Κούσας, Μουμίν, Ρότσα, Θεοδωρίδης (79′ Μπαμόγκο), Χαριστέας, Σιόντης, Άντι, Καμαρά (83′ Μεζάκ).

ΠΑΣ Γιάννινα: Κηπουρός, Πάντος, Σκαρντοβέλι, Μπουζίντ, Κώτσιος, Λίλα, Γεωργίου (85′ Κουέβας), Τζημόπουλος, Πατσατζόγλου (76′ Ζαϊρί), Μπακαγιόκο, Ντε Βιτσέντι (68′ Μπεσέρα).