ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Τρίκαλα 3-2

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο Παναθηναϊκός χωρίς να εντυπωσιάσει πήρε το εισιτήριο για τους “8” του κυπέλλου. Νίνης, Λέτο και Βύντρα τα τέρματα των πράσινων.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Ο Γκοβού έπιασε την κεφαλιά αλλά πάνω στη γραμμή έδιωξαν οι αμυντικοί των Τρικάλων.

83′ Ο Μπακομήτρος στη θέση του Τελκίνσκι.

79′ Ο Μπαριέντος στη θέση του Κοντογουλίδη.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουμσόνγκ.

77′ Ο Γκοβού στη θέση του Καραγκούνη.

70′ Σουτ από πλάγια του Σισέ πέρασε άουτ.

69′ ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα. Ο Χρήστου πάσαρε στον Κόρμπος ο οποίος πλάσαρε τον Καρνέζη και έβαλε εκ νέου στο ματς την ομάδα του.

67′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τόλιος έκανε λάθος εκτίμηση της φάσης και ο Βύντρα από κοντά έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

63′ Κεφαλιά του Μπουμσόνγκ πέρασε λίγο άουτ.

59′ Ο Ριζογιάννης στη θέση του Ρούσεφ.

55′ Μακρινό σουτ του Καραγκούνη πέρασε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45′ ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα. Ο Κοντογουλίδης με προβολή ξαναέβαλε στο ματς τους φιλοξενούμενους.

45′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο με συρτό σουτ νίκησε για δεύτερη φορά τον Τόλιο.

44′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Καταπληκτικό σουτ του Νίνη, δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Τόλιο.

43′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Ο Ρούσεφ έκανε ωραία κίνηση, έπιασε το σουτ αλλά ο Καρνέζης απέκρουσε.

41′ Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του τραυματία Κατσουράνη.

32′ Η πρώτη αξιόλογη φάση του αγώνα. Ο Νίνης εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπουμσόνγκ πήρε τη γυριστή κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Σαν να μην πέρασε μία ημέρα από το ματς του Σαββάτου κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου για τον Παναθηναϊκό. Οι παίκτες του Φερέιρα αδυνατούν να κυκλοφορήσουν σωστά τη μπάλα, δεν έχουν κάνει ευκαιρία μέχρι τώρα (εκτός από δύο μακρινά σουτ) και τα Τρίκαλα κρατούν με σχετική ευκολία το μηδέν.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Σαββίδη.

15′ Σουτ του Καραγκούνη, έπεσε στην αριστερή του γωνία ο Τόλιος και μπλόκαρε.

4′ Μακρινό σουτ του Σισέ, ο Τόλιος μπλόκαρε.

Σέντρα στον αγώνα.

Με μαύρες εμφανίσεις θα αγωνιστεί ο Παναθηναϊκός, με λευκές τα Τρίκαλα. Κόσμος βέβαια δεν υπάρχει αφού το ματς είναι κεκλεισμένων των θυρών.

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Κατσουράνης (41′ Χριστοδουλόπουλος), Ζιλμπέρτο, Καραγκούνης (77′ Γκοβού), Λέτο, Νίνης, Σισέ.

Τρίκαλα: Τόλιος, Μπουκοβάλας, Σαββίδης, Κόρμπος, Χρήστου, Μπριλάκης, Τελκίνσκι (83′ Μπακομήτρος), Μίνγκας, Ρούσεφ (59′ Ριζογιάννης), Μανουσάκης, Κοντογουλίδης (79′ Μπαριέντος).