ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος-Λάρισα 3-3 – Εργοτέλης-Ατρόμητος 1-1

Η 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Superleague συνεχίζεται με δύο κρίσιμα ματς για την παραμονή. Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων σε Νέα Σμύρνη και Παγκρήτιο.

Λήξη του αγώνα στη Νέα Σμύρνη

Λήξη του αγώνα στο Παγκρήτιο.

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων στη Νέα Σμύρνη. Τρία στο Παγκρήτιο

89′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο ΚΑρέλης στην θέση του Ολίσε

85′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Νταμπίζα για τον πανηγυρισμό του.  Λάρισα με 10 παίκτες

85′ ΓΚΟΛ για την Λάρισα με τον Νταμπίζα να σκοράρει με κεφαλιά

85′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο.  Ο Φαβάλι στην θέση του Σαγκανόφσκι

83′ ΓΚΟΛ για την Λάρισα. Ο Μετίν εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Ιγκλέσιας

78′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραλής στην θέση του Μπρίτο.

77′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπάλαμπαν.

74′ Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Βερπακόφσκις στην θέση του Μπούντιμιρ και ο Ορφανός στην θέση του Μπέτο.

72′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπάλαμπαν στη θέση του Κουμόρτζι.

70′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο. Ισχυρό σουτ του Σαγκανόφσκι από πλάγια θέση, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Δασκαλάκη και έφυγε άουτ.

68′ ΓΚΟλ για τον Ατρόμητο, με τον Αναστασάκο να πλασάρει από το ύψος της μεγλάλης περιοχής τον Δασκαλάκη.

64′ Τρίτη αλλαγή για την Λάρισα. Ο Κανόμπιο στη θέση του Αμπουμπακαρί.

63′ ΔΟΚΑΡΙ για την Λάρισα σε κεφαλιά του Ιγκλέσιας

61′ ΓΚΟΛ για την Λάρισα. Ο Νταμπίζας με κεφαλιά νικά τον Μάχο και μειώνει για τους φιλοξενούμενους

59′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Λάτκα στην θέση του Σβέρκος

Δύο αλλαγές για την Λάρισα. Ταλ και Κουζέν στις θέσεις των Μελίσση και Ρομέου.

46΄Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο στα δύο γήπεδα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-0.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΛ 2-0

44′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Βίσιο έκανε τη σέντρα και ο Ρομάνο με εκπληκτική κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπούντιμιρ έπιασε την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά αλλά ο Ιτάνζ με υπερένταση και τη βοήθεια του δοκαριού κράτησε το μηδέν.

32′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Μήτρογλου νίκησε τον Αμπάρη.

31′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ. Ο Κοντοές βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Ιγκλέσιας και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι.

21′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Γκαλίτσιος με κεφαλιά νίκησε τον Αμπάρη και άνοιξε το σκορ. Ο παίκτης του Πανιωνίου δεν πανηγύρισε το τέρμα που σημείωσε κόντρα στην πρώην ομάδα του.

12′ Η πρώτη ευκαιρία του Ατρομήτου στο ματς του Παγκρήτιου. Ο Σκόνδρας έπιασε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και ο Δασκαλάκης έδιωξε σε κόρνερ.

8′ Ο Πανκράτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ δεν μέτρησε αφού νωρίτερα ο Κούλιτς είχε απλώσει αντικανονικά το πόδι του.

6′ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Πανκράτ έβγαλε μόνο του στον Κούλιτς αλλά ο τελευταίος από πλεονεκτικότατη θέση έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία του Μάχο.