ΤΕΛΙΚΟ: Πανθρακικός – ΑΕΚ 1-5

Η ΑΕΚ με πρωταγωνιστική τον Μπλάνκο πέρασε εύκολα από την Κομοτηνή.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

82′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο διαμορφώνει το 1-5 μετά από όμορφη ενέργεια και πάσα του Τζιμπούρ.

79′ Ο Τζιμπούρ στη θέση του Μπλάνκο. Ο Αργεντινός αποθεώθηκε από τον κόσμο.

76′ Ο Τριανταφυλλίδης στη θέση του Τζιωρτζόπουλου.

73′ Ο Μπουντούρης στη θέση του Αρσενίεβιτς.

73′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο έγινε δημιουργός, πάσαρε στον Καράμπελα και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να ανεβάσει το δείκτη του σκορ.

68′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Ίσμαελ Μπλάνκο πετυχαίνει χατ-τρικ μετά από ασίστ του Γκερέιρο και σφραγίζει την πρόκριση της ομάδας του.

65′ Ο Γωνιάδης στη θέση του Ιασωνίδη.

64′ Δοκάρι για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο έπιασε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι αφού σταμάτησε στο δοκάρι.

61′ Ο Λεονάρντο στη θέση του Έντερ.

55′ Ο Γκέντσογλου από καλή θέση σούταρε πολύ άστοχα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ O Αργυρίου στη θέση του Καλαμιώτη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

42΄ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο δίνει προβάδισμα στην ομάδα του με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

41′ Πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ. Ο Νατσούρας ανετρεψε τον Μπλάνκο.

33′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο με ωραία κίνηση ισοφάρισε για την ΑΕΚ.

27′ Το δυνατό σουτ του Μπλάνκο έφυγε άουτ.

24′ Δοκάρι για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο έκανε τη σέντρα από τα αριστερά αλλά η μπάλα χτύπησε στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού.

18′ 1-0. Ο Σίμωσης νίκησε τον Αραμπατζή και έβαλε μπροστά στο σκορ τον Πανθρακικό.

17′ Ο Καλαμιώτης κάνει πέναλτι στον Πάγκαλο και ο Πανθρακικός έχει την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

7′ Κεφαλιά του Μάκου ο Ανδριόλας έδιωξε σε κόρνερ.

Ο αγωνιστικός χώρος δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση και οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν πρόβλημα ακόμη και να κάνουν πάσα στα δύο μέτρα.

Σέντρα στον αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Ανδριόλας, Μπαρμπούδης, Τζιωρτζόπουλος (76′ Τριανταφυλλίδης), Νατσούρας, Ιασωνίδης (65′ Γωνιάδης), Λόπες, Βησόπουλος, Ρεκλείτης, Αρσενίεβιτς (73′ Μπουντούρης), Πάγκαλος, Σίμωσης.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Καλαμιώτης (46′ Αργυρίου), Δέλλας, Καράμπελας, Νασούτι, Γκέντσογλου, Μάκος, Νταντόμο, Έντερ (61′ Λεονάρντο), Γκερέιρο, Μπλάνκο (79′ Τζιμπούρ)

Οι άσχημες καιρικές συνθήκες στην Κομοτηνή έθεσαν σε κίνδυνο την διεξαγωγή του αγώνα, ωστόσο ο διαιτητής αποφάσισε να ξεκινήσει κανονικά.