Πέμπτη, 18 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Πανθρακικός-Βέροια 0-1

Η Βέροια “πήρε” το ντέρμπι των νεοφώτιστων, επικρατώντας στην Κομοτηνή του Πανθρακικού με 1-0.

ΛΗΞΗ αγώνα

84′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Κυβελίδης βγήκε τετ-α-τετ με τον Λόπεζ, έκανε το σουτ, όμως για μια ακόμα φορά ο Ισπανός τερματοφύλακας κράτησε το μηδέν.

83′ Τρίτη αλλαγή για την Βέροια. Ο Βεργώνης στη θέση του Καφέ

79′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη

75′ Παρολίγο αυτογκόλ. Ο Λαδάκης προσπάθησε να διώξει την μπάλα -σε χαμιλή σέντρα του Ολαιτάν- αλλά έδωσε πορεία προς την εστία της ομάδας του. Ευτυχώς γι’ αυτόν και τον Πανθρακικό η μπάλα πέρασε κόρνερ

71′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μίνγκας στη θέση του Μουνάφο.

67‘ Δεύτερη αλλαγή για την Βέροια. Ο Μπελόν στη θέση του Μπαργκάν

63′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαργκάν

53′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο

53′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, με τον Κυβελίδη στη θέση του Μπαϊκαρά.

51′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 0-1. Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους,ο Ολαϊτάν έφυγε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και έδωσε έτοιμο γκολ στον Καλτσά, ο οποίος σε άδεια εστία δε δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 για τη “βασίλισσα” του Βορρά.

Έναρξη δευτερου μέρους

46′ Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια στην αναμέτρηση με τον Καλτσά στη θέση του Γκιγιέρμο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+2′ Σουτ του Παπαδόπουλου μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ για τους γηπεδούχους.

40′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ του Ουσέρο από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Λόπεζ κατάφερε να κρατήσει το μηδέν. Στην συνέχεια της φάσης, ο Μπαϊρουά δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στην άδεια εστία.

39′ Καλή στιγμή για την Βέροια.  Κεφαλιά του αμαρκάριστου Καφέ από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πέρασε έξω από την εστία των γηπεδούχων.

29′ Δυνατό σουτ του Μουνάχο έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Λόπεζ μπλόκαρε σταθερά τη μπάλα.

21′ Ο Καφές έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Αντίλοβιτς να μπλοκάρει τη μπάλα.

18′ Σουτ του Ουσέρο από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λόπεζ.

11′ Κεφαλιά του Λαδάκη μέσα απ’ τηυν μικρή περιοχή, ο Λόπεζ έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

7′ Νέα καλή στιγμή για Πανθρακικό. Δυνατό σουτ του Λαδάκη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία της Βέροιας.

4′ Eκτέλεση φάουλ του Λουσέρο, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι του Λόπεθ