ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης 1-0

Ο “δικέφαλος του Βορρά” επικράτησε στην Τούμπα των Αρκάδων με 1-0 σε ματς για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ

ΛΗΞΗ αγώνα

87′ Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Κάτσε. Με δέκα ο ΠΑΟΚ

85′ Μακρινό σουτ του Λάζαρ, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Φούλοπ.

83′ Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εξαιρετική ενέργεια και σουτ του Ολίσε, όμως ο Φούλοπ απομάκρυνε τη μπάλα.

80′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σταφυλλίδης στη θέση του Λίνο

77′ Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ

74′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη

70′ Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Καλαντζής στη θέση του Αλβάρεζ.

56′ Κίτρινη κάρτα στον Ολίσε για τον τρόπο που πανηγύρισε το γκολ (έβγαλε την φανέλα του)

56′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Γύρισμα του Ρομπέρ από αριστερά, ο Σανκαρέ απομάκρυνε με κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Ολίσε και εκείνος με σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Φούλοπ

55′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης στη θέση του Νούκιτς

55′ Αλλαγή για τον Αστέρα. ο Ράγιος στη θέση του Κάφα

54′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Ρομπέρ από αριστερά, ο Βούκιτς προσπάθησε να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, όμως η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

32′ Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. O Γιαλούσης αντικαθιστά τον Κοντοέ

Κυρίως από τα άκρα προσπαθεί να αναπτυχθεί ο ΠΑΟΚ για να δημιουργήσει ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα, αλλά δεν τα καταφέρνει…

23′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ

22′ Εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπλάσις λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Γλύκου

14′ Κάθετη του Βούκιτς, ο Αθανασιάδης σε θέση οφσάιντ

9′ Σέντρα του Ντε Μπλάσις, ο Γλύκος έκανε κακή έξοδο, αλλά ο Ναβάρο δεν κατάφερε να επωφεληθεί

5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Πλασέ του Κάφα μέσα απ’ την περιοχή και από πλάγια θέση αριστερά, ο Γλύκος έσωσε. στην συνέχεια ο Κάφα προσπάθησε να πιάσιε το “ψαλιδάκι”, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

4′ Σέντρα του Λάζαρ από αριστερά, κεφαλιά του Αθανασιάδη στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα κατέληξε άουτ.