11oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Ολ. Βόλου 5-1

Ο ΠΑΟΚ νίκησε 5-1 τον Ολυμπιακό Βόλου στην Τούμπα και πήρε την δεύτερη θέση των πλέι οφ.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

83′ ΓΚΟΛ για τον Ολ. Βόλου, 5-1. Ο Μάρτιν εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι.

82′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό Βόλου και αποβολή για τον Σαβίνι. (δευτερη κίτρινη κάρτα)

67′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 5-0. Ο Μουσλίμοβιτς αποχαιρετά τον κόσμο των Θεσσαλονικέων με ένα γκολ

66′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουσλίμοβιτς αντικαθιστά τον Αθανασιάδη εν μέσω αποθέωσης.

61′
Αλλαγή για τον Ολ. Βόλου. Ο Ζέρης στη θέση του Άλβαρεζ

50′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 4-0. Διαγώνιο σουτ του Σαλπιγγίδη, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα του Γιακούποβιτς που είχε πάρει άλλη πορεία.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Αλλαγή για τον Ολ. Βόλου. Ο Ζαραδούκας στη θέση του Ακόστα.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+3′ Κίτρινη κάρτα στον Λίνο

40′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 3-0. Ο Ντιέγκο Αρίας, με υπέροχο αριστερό σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βόλου

30′ Ο Χαλκιάς έδωσε το περιβραχιόνιό του στον Μαλεζά για να δώσει την θέση του στον Κρέσιτς. Ο έμπειρος πορτιέρο έχει τράβηγμα στον δεξιό του δικέφαλο.

28′ Πρόβλημα έχει και ο Χαλκιάς που αναμένεται να γίνει και αυτός αλλαγή.

26′ Νέα διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Τα σουτ των Σαλπιγγίδη και Φωτάκη όμως δεν βρήκαν στόχο

19′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαβίνι στη θέση του Μπαλάφα

12′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0. Ασύλληπτο σουτ του Βιεΐρίνια από μεγάλη απόσταση, η μπάλα καρφώθηκε στα δίχτυα του Γιακούποβιτς!

Ένα κοράκι μπήκε στον αγωνιστικό χώρο. Οι άνθρωποι του γηπέδου το έπιασαν και να το απομάκρυναν.

4′ Επικίνδυνο σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Γιακούποβιτς που έδιωξε δύσκολα.

1′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Στο 12ο δευτερόλεπτο οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Παράλληλη μπαλιά του Λίνο στον Σαλπιγγίδη, ο Έλληνας επιθετικός έκανε την προβολή και άνοιξε το σκορ.

ΠΑΟΚ (Χάβος): Χαλκιάς, Σνάουτσνερ, Λίνο, Μαλεζάς, Μπαλάφας, Βιτόλο, Αρίας, Φωτάκης, Σαλπιγγίδης, Βιεϊρίνια, Αθανασιάδης

Ολ. Βόλου (Κατσαβάκης): Γιακούποβιτς, Ντολεζάι, Ζαραδούκας, Γκοτάβος, Αλβάρεζ, Ρόκας, Μόνχε, Μπρέσκα, Νέμεθ, Σολάκης, Μαρτίν

Διαιτητής: Γιάχος (Χίου)
Βοηθοί: Φαντόπουλος (Πειραιά), Μπιτσίδης (Θράκης)
Γήπεδο: Τούμπα

* Ο Πάμπλο Γκαρσία βράβευσε το γυναικείο ποδοσφαιρικό τμήμα του ΠΑΟΚ, που κατέκτησε το έκτο συνεχόμενο πρωτάθλημα.

* Στη Θύρα 4 έχει αναρτηθεί πανό κατά του Δημήτρη Σαλπιγγίδη που αναγράφει: “Να πας σε αυτούς που χειροκροτάς”.

* Αυτό το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Βόλου είναι και το τελευταίο του με την “ασπρόμαυρη” φανέλα και με την ευκαιρία έστειλε το μήνυμα του στον κόσμο του συλλόγου.

“Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους οπαδούς του ΠΑΟΚ σε όλον τον κόσμο για αυτά τα τρία υπέροχα χρόνια που πέρασα και ήμουν στην ευχάριστη θέση να είμαι ένας από εσάς. Όπως πάντα λέω, μια φορά ΠΑΟΚ για πάντα ΠΑΟΚ!! Θα σας έχω για πάντα στην καρδιά μου!! Ένας από εσάς (ΠΑΟΚΑΡΑ)”, είναι το μήνυμα του “Μούσλι” στην προσωπική του σελίδα στο facebook.