ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Σάμροκ Ρόβερς 2-1

Ο “δικέφαλος του Βορρά” επικράτησε εντός έδρας των Ιρλανδών με 2-1, σε ματς για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.
ΤΕΛΟΣ αγώνα

Τέλος η Τότεναμ! Νίκησε με 1-0. Ο ΠΑΟΚ περνάει 2ος αν κρατήσει τη νίκη..

88′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπάζογλου στη θέση του Σαλπιγγίδη

80′ Ωραία κίνηση και σουτ του Έττο, ο τερματοφύλακα της Σάμροκ μπλόκαρε

77′ Σουτ του Σνάουτνερ από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε άουτ

75′ Κίτρινη κάρτα στον Ντένεχι

74′ Διπλή αλλαγή για την Σάμροκ Ρόβερς. Οι Κίλνταφ και Φιν στις θέσεις των Τέρνερ και Πάτερσον.

74′  Ο Βιεϊρίνια έστρωσε την μπάλα στον Γεωργιάδη, το σουτ του δεύτερου κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Σέπαρντ

63′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-1. Το ισχυρό σουτ του Βιεϊρίνια, από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, κατέληξε στα δίχτυα της Σάμροκ

61′ Δυνατό σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

61′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης στη θέση του Αθανασιάδη

Πρόβλημα τραυματισμού δείχνει να αντιμετωπίζει ο Αθανασιάδης. Ο Σαλπιγγίδης κάνει νόημα να γίνει αλλαγή ο Κλάους.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Στίβενς

55′ Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να συνέλθει μετά το γκολ της ισοφάρισης

48′ ΓΚΟΛ για την Σάμροκ, 1-1. Ο Σέπαρντ σηκώθηκε ανενόχλητος μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χαλκιά.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Σνάουτσνερ

46′ Σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα της Σάμροκ

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

45′ Άστοχο σουτ του Ίβιτς για τον ΠΑΟΚ

43′ Κίτρινη κάρτα στον Ο’ Ντόνελ

35′ Καλός συνδιασμός μεταξύ Βιεϊρίνια και Σαλπιγγίδη, ο δεύτερος έκανε το γύρισμα μέσα στην περιοχή, αλλα οι αμυντικοί των Ιρλανδών έδιωξαν σε κόρνερ

Η Τότεναμ προηγείται της Καζάν με 1-0. Σκόρερ ο Παβλιουτσένκο

33′ Γέμισμα του Τσιρίλο στον Βιεϊρίνια, ο Πορτογάλος έπιασε με τη μία το δύσκολο σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

31′ Ο Βιεϊρίνια γύρισε την μπάλα στην περιοχή, αλλά οι αμυντικοί της Σάμροκ έδιωξαν προ του Ίβιτς

29′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σνάουτσνερ στη θέση του Λίνο

27′ Ο Λίνο δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και μαλλον θα γίνει αλλαγή.

Ακούστηκαν συνθήματα των οπαδών του ΠΑΟΚ κατά της Κυβέρνησης

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να κάνει το 2-0. Εξ επαφής σουτ του Λαζάρ, έδιωξε σωτήρια ο Μάρεϊ. Εκτός θέσης ο Τόμπσον

18′ Πρώτη καλή στιγμή για την Σάμροκ. Ο Ντένεχι έφυγε στον αιφνιδιασμό και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ

12′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Μετά από στημένη φάση, οι αμυντικοί της Σάμροκ έδιωξαν την μπάλα, αλλά ο Λαζάρ έπιασε ασύλληπτο σουτ 15 μέτρα έξω απ’ την μεγάλη περιοχή και άνοιξε το σκορ

11′ Σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

Κατοχή για τον ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά, ωστόσο δεν έχει κερδίσει κάτι περισσότερο από ένα κόρνερ.

5′ Μακρινή μπαλιά του Τσιρίλο στον Βιεϊρίνια, ο Πορτογάλος βρέθηκε μέσα στην περιοχή των Ιρλανδών, ελίχθηκε, έκανε πάσα στον Σαλπιγγίδη, αλλά το σουτ του Έλληνα επιθετικού κόντραρε και απομακρύνθηκε