Τρίτη, 23 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος 1-2

Ο Πανιώνιος έφυγε νικητής από τα Γιάννενα, επικρατώντας του τοπικού ΠΑΣ με 2-1, σε ματς για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΤΕΛΙΚΟ

90+1′ Σουτ του Πάντου μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ο Περιστερίδης μπλόκαρε τη μπάλα τη μπάλα.

82′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Νικλητσιώτης στη θέση του Τσουκαλά

77′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Γιάκο στη θέση του Κοροβέση.

76′ Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο. Ο Μενδρινός εκτέλεσε το φάουλ, ο Κούρος έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα αφού χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι, κατέληξε στην αγκαλιά του Φεγκρούς. Γκολ ζήτησαν οι φιλοξενούμενοι

73′ Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, με τον Διαμαντάκο στη θέση του Καμπάνταη

71′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-2. Ο Πανιώνιος πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Λαμπρόπουλο να πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής μετά από κόρνερ του Μενδρινού από τα δεξιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Φεγκρούς.

69′ Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, ο Περιστερίδης έκανε νέα εκπληκτική επέμβαση, σε τετ-α-τετ με τον Ίλιτς.

66‘ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μενδρινός στη θέση του Σάμαρη.

65′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τζάνης στη θέση του  Γεωργίου

58′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντούνης στη θέση του Κολοβού.

51′ Σουτ του Τσουκαλά έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα έξω από την εστίατ ο Περιστερίδη.

50′ Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Σε θέση… βολής ο Αραβίδης έξω απ’ την περιοχή του ΠΑΣ, το σουτ του πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Φεγκρούς.

49′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ίλιτς, η μπάλα πάνω από την εστία του Περιστερίδη.

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′  Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σάμαρης γύρισε τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Καμπάνταης δεν κατάφερε να στείλει με προβολή τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του ΠΑΣ Γιάννινα, από το ύψος της μικρής περιοχής

36′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-1. Ο Γουνδουλάκης έφερε το ματς στα ίσα

35′ Πέναλτι για τον Πανιώνιο, το κέρδισε ο Καμπανταης από τον Πάντο

22′ Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη

28′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Γεωργίου βγήκε τετ-α-τετ με τον Περιστερίδη, όμως ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου βγήκε νικητής στη “μονομαχία” τους

21′ Σουτ του Γουνδουλάκη έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστία του Φεγκρούς.

19′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Βίλα βγήκε τετ-α-τετ με τον Περιστερίδη μετά το λάθος του Ανδράλα, όμως το σουτ που έκανε πέρασε άουτ.

14′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ίλιτς κατέβασε όμορφα τη μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά το διαγώνιο πλασέ του έφυγε άουτ/

2′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Ο Ίλιτς έφυγε στην αντεπίθεση, ο Περιστερίδης έκανε εντελώς λάθος εκτίμηση της φάσης και ο επιθετικός των Ιωαννίνων αφού πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο σημείωσε το πρώτο του γκολ στην Ελλάδα.

Σέντρα στον αγώνα

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Κολοβέτσιος, Λιλα, Οικονόμου, Πάντος, Μιχαήλ, Ίλιτς, Βίλα, Τσουκαλάς, Γεωργίου, Κοροβέσης.

Πανιώνιος (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Κούρος, Λαμπρόπουλος, Ανδράλας, Ρόβας, Γουνδουλακής, Σάμαρης, Κολοβός, Καμπάνταης, Αραβίδης.

Διαιτητής: Αμπάρκιολης