ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ 2-2

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.
Με… φόρα από τον θρίαμβο στο Λονδίνο ο “δικέφαλος του βορρά” θέλει να επιστρέψει στις νίκες και στο πρωτάθλημα κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

86′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κεϊτά στη θέση του Μπακαγιόκο

85′ Σουτ του Σαλπιγγίδη μέσ απ’ την περιοχή από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ

81′ Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου για φάουλ στον Λίλα

78′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κυριάκος στη θέση του Μπεσέρα

77′ Σουτ του Ζαιρί από δεξιά, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Κρέσιτς

74′ Κίτρινη κάρτα και στον Λάζαρ για τον πανηγυρισμό του

73′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-2. Ο Λαζάρ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας

72′ Πέναλτι υπερ του ΠΑΟΚ για χέρι του Τζημόπουλου μέσα στην περιοχή. Πήρε και την κίτρινη κάρτα

70′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Παπάζογλου και Ρομπέρ περνούν στο ματς αντί των Γκαρσία και Γεωργιάδη.

66′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ζαϊρί στη θέση του Σκούφαλη

Ο ΠΑΣ ελέγχει το ρυθμό του αγώνα μετά και το δεύτερο γκολ, με τους φιλοξενούμενους να μην έχουν απειλήσει την εστία του Φεγκρούς στο δεύτερο ημίχρονο

53′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς στη θέση του Φωτάκη

49′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 2-1. Γύρισμα του Πάντου από δεξιά, ο Φωτάκης προσπάθησε να διώξει, η μπάλα έφτασε στον Μπακαγιόκο που με γυριστό σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα

48′ Ο Μπακαγιόκο έγινε δέκτης της μπάλας στο ύψος του πέναλτι, αλλά το πλασέ του πέρασε ψηλά άουτ

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα Γιάννενα

41′ Δυνατό σουτ του Μπακαγιόκο από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κρέσιτς

32′ Κίτρινη κάρτα στον Βίλα

30′ Γύρισμα του Βάντερσον από αριστερά, σουτ του Μπακαγιόκο στην κίνηση, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Κρέσιτς

29′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μπεσέρα εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα -μετά την κόντρα- πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κρέσιτς

21′ Κίτρινη κάρτα στον Πάντο για διαμαρτυρία

20′ Ο Μπεσέρα μπήκε στην περιοχή πέρασε τον Έτο και πλάσαρε σωστά τον Φεγκρούς. Ο διαιτητής της αναμέτρησης καταλόγισε φάουλ του μέσου του ΠΑΣ πάνω στον αμυντικό του ΠΑΟΚ

17′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Σέντρα από τα αριστερά, ο Σαλπιγγίδης πάσαρε με κεφαλιά στον Αθανασιάδη, που από κοντά δεν είχε πρόβλημα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

15′ Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Λίλα

14′ Κίτρινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη

10′ Πολύ καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά με τους γηπεδούχους να πιέζουν τον ΠΑΟΚ μετά την επίτευξη του γκολ

6′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-0. Εκτέλεση κόρνερ του Μπεσέρα από δεξιά, ο Μπακαγίοκο από το ύψος της μικρής περιοχής με προβολή άνοιξε το σκορ

1′ Έναρξη του αγώνα

ΠΑΣ Γιάννινα: Φεγκρούς, Πάντος, Μπουζίντ, Κώτσιος, Βάντερσον, Τζημόπουλος, Λίλα, Βίλα, Μπεσέρα, Σκούφαλης, Μπακαγιόκο

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Έτο, Τσιρίλο, Μαλεζάς, Σταφυλίδης, Γκαρσία, Φωτάκης, Λάζαρ, Γεωργιάδης, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης