14oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – Βέροια 2-0

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα που ανοίγει το Κυριακάτικο πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ του αγώνα

89′ Ο Χριστόπουλος έκλεισε τις αλλαγές του, με τον Ντάσιο να αντικαθιστά τον Γεωργίου

87′ Αντεπίθεση για τη Βέροια, με τον Καλτσά να βγάζει τετ α τετ με τον Φεγκρούς τον Κόστλι, ο οποίος όμως άνοιξε την μπάλα με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ

84′ Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Καφές αφήνει τη θέση του στον Καλτσά

84′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κεϊτά μπαίνει στη θέση του Ντε Βινσέντι

72′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κοροβέσης αφήνει τη θέση του στον Βίλα

70′ Διαγώνιο σουτ του Ίλιτς από θέση αριστερά στην περιοχή, ο Λόπεθ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

69′ Καλή στιγμή για τη Βέροια, όταν ο Μπαργκάν πήρε την μπάλα στην περιοχή, γύρισε και σούταρε για να μπλοκάρει ο Φεγκρούς

66′ Ο Μπαργκάν μπήκε στη θέση του Ιωάννου, στην πρώτη αλλαγή της Βέροιας

53′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 2-0. Ο ΠΑΣ βγήκε στην αντεπίθεση, ο Ντε Βινσέντι έδωσε μπαλιά-μισό γκολ στον Ίλιτς, ο οποίος δεν αστόχησε από την περιοχή και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι έγραψε το 2-0

50′ Κίτρινη στον Ντε Βινσέντι

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ντε Βινσέντι είδε τον Ίλιτς αφύλαχτο στην περιοχή της Βέροιας, σέντραρε ωραία, όμως ο Σέρβος επιθετικός αστόχησε με κεφαλιά κι ενώ ήταν μόνος του με τη μπάλα να φεύγει άουτ

43′ Καλή ευκαιρία για τη Βέροια, με τον Πέρεθ να εκτελεί το φάουλ και τον Καφέ με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα μόλις άουτ

42′ Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο

34′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Αμαραντίδης πρόλαβε την ύστατη στιγμή τον Ντε Βινσέντι, προτού ο Αργεντινός άσος των γηπεδούχων κάνει από κοντά το σουτ και πιθανώς το 2-0

24′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-0. Ο Ντε Βινσέντι εκτέλεσε το κόρνερ, οι αμυντικοί της Βέροιας δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν και η μπάλα κατέληξε στον Ίλιτς που από τη μικρή περιοχή την έσπρωξε στα δίχτυα

23′ Ξαφνικό σουτ του Τσουκαλά, ο Λόπεζ έδιωξε σε κόρνερ

19′ Ο Πέρεθ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κόστλι πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

18′ Κίτρινη στον Λίλα

14′ Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη

3′ Πρώτο καλό σουτ στον αγώνα με τον Γεωργίου του ΠΑΣ, μπλόκαρε εύκολα ο Λόπεζ