15oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Πλατανιάς – Άρης 2-0

Ο Πλατανιάς μετά από 8 αγώνες επέστρεψε στις νίκες και ξεκόλλησε από την επικίνδυνη ζώνη. Με δέκα παίκτες ο Άρης από το 51′ λόγω αποβολής του Γιαννιώτα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

91′ Κίτρινη κάρτα στον Κοέλιο.

83′ Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη.

82′ Ο Τσίντι στη θέση του Γιάννου.

70′ Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.

68′ Ο Δέντσας στη θέση του Μπέλιτς.

66′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Κουρτεσιώτης στη θέση του τραυματία Κανακούδη.

63′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Αναστασάκος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή σημείωσε το 5ο του φετινό γκολ.

61′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλαϊτζιτς.

57′ Ο Κάστελς έπιασε αμαρκάριστος την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

54′ Το διαγώνιο σουτ του Μπέλιτς έφυγε άουτ.

51′ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΝΝΙΩΤΑ. Ο παίκτης του Άρη, θέλοντας να πάρει τη μπάλα ενώ ο διαιτητής είχε δώσει φάουλ υπέρ του Άρη, έσπρωξε τον Ναζλίδη και ο Μάνταλος του έδειξε την κόκκινη κάρτα. Αποβλήθηκαν ο Κολτσίδας και ένας φροντιστής των κίτρινων.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Κανακούδη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Κοτσαρίδης στη θέση του Τριανταφυλλάκου.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Μετά από φάση διαρκείας ο Ναζλίδης αρχικά νικήθηκε από τον Βελλίδη αλλά όταν ξαναπήρε τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα.

44′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Κάλαϊτζιτς με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή “τράνταξε” το οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο.

32′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Κάλαϊτζιτς έκανε τη σέντρα, ο Γιάννου πετάχτηκε στην καρδιά της περιοχής και με ψηλοκρεμαστό πλασέ σημάδεψε την πάνω πλευρά του οριζόντιου δοκαριού.

30′ Άστοχο σουτ του Γιαννιώτα.

5′ Κεφαλιά του Γιάννου στην αγκαλιά του Βελλίδη.

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Γκονζάλες, Καστέλς, Ποτουρίδης, Κανακούδης (66′ Κουρτεσιώτης), Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς, Μπέλιτς (68′ Δέντσας), Ναζλίδης, Γιάννου (82′ Τσίντι), Αναστασάκος.

Άρης (Γιάννης Μιχαλήτσος): Βελλίδης, Τριανταφυλλάκος (46′ Κοτσαρίδης), Παπαστεριανός, Ζαραδούκας, Παπαζαχαρίας, Ψυχογιός, Πράτα Κοέλιο, Τάτος, Διαμαντάκος, Γιαννιώτας, Αγκάνθο.

Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος (Αθηνών)

Πολύ κρίσιμο ματς και για τις δύο ομάδες.  Ο Πλατανιάς έχει μείνει 8 αγώνες χωρίς νίκη (από το 2-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό στις 25 Νοεμβρίου) και βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς. Έναν περισσότερο έχει ο Άρης που προέρχεται από τρεις σερί ισοπαλίες και 4 αγώνες χωρίς νίκη.