ΤΕΛΙΚΟ: Πλατανιάς – Πανιώνιος 2-1

Παρακολουθήσασε LIVE από το NewsIt την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

87′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παναγιωτούδης στη θέση του Κολοβού

81′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά, με το Γιαννακόπουλο να διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Τέτε

78′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μιρτσέτα αντί του Μπέλιτς

76′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 2-1. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Ναζλίδης έπιασε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Πανιωνίου, για να έρθει στο ριμπάουντ από κοντά ο Αναστασάκος και προ κενής εστίας να γράψει το 2-1

72′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στην θέση του Κάλαϊτζιτς, μπαίνει ο Ναζλίδης

66′ Ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ γκολ του Πανιωνίου

63′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλαϊτζιτς

62′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπέλιτς, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννακόπουλου

56′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-1. Ο Οκόγιε έκλεψε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή του Πλατανιά, έκανε την κάθετη στον Αραβίδη, ο οποίος με ωραίο σουτ ισοφάρισε

51′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Σέντρα του Κανακούδη από αριστερά, ο Μπέλιτς έπιασε μονοκόμματο σουτ στο δεύτερο δοκάρι, όμως η μπάλα έφυγε άουτ

Έναρξη του δεύτερου μέρους

Από μια αλλαγή για τις δύο ομάδες. Ο Αργυρόπουλος του Πλατανιά αφήνει την θέση του στον Κουρτεσιώτη, ενώ για τον Πανιώνιο ο Μενδρινός μπαίνει αντί του Τόσκα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

30′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά με το σουτ του Τέτε να φεύγει άουτ

24′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καμπάνταης που δευτερόλεπτα πριν έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, δεν μπορεί να συνεχίσει και την θέση του πήρε ο Οκόγιε.

23′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Καμπάνταης βγήκε τετ-α-τετ με τον Κηπουρό, αλλά αστόχησε!

20′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-0. Μετά από εκτέλεση φάουλ των Κρητικών, ο Τετέ έπιασε την κεφαλιάκαι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους!

16′ Δοκάρι για τον Πλατανιά. Ο Γιάννου έκανε το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή του Πανιωνίου, με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι των φιλοξενούμενων

7′ Κεφαλιά από τον Αγκιλέρα, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Γιαννακόπουλος μπλόκαρε

5′ ο Πλατανιάς έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί να πλησιάσει την περιοχή του Γιαννακόπουλου