ΤΕΛΙΚΟ: Πλατανιάς – ΠΑΟΚ 1-2

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε εκτός έδρας του Πλατανιά με 2-1, σε ματς για την 25η αγωνιστικη της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα

90′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σέντρα του Κάλαιτζιτς από τα αριστερά, κεφαλιά του Γιακουμάκη, η μπάλα πέρασε ξυστά από το αριστερό δοκάρι

88′ Κίτρινη στον Αναστασάκο

81′ Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. ο Έτο στη θέση του Καμαρά.

79′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Η μπάλα στρώθηκε στον Αργυρόπουλο που σούταρε λίγο πάνω το οριζόντιο δοκάρι

76′ Νέα αποβολή για τον ΠΑΟΚ. Κόκκινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη. Με εννιά παίκτες οι Θεσσαλονικείς. Ο Σαλπιγγίδης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή, λόγω άσεμνης χειρονομίας (με ανοικτή παλάμη) που έκανε στον βοηθό διαιτητή.

72′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Τσιντί στη θέση του Μπέλιτς

67′ Κίτρινη κάρτα στον Κανακούδη

62′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γιακουμάκης στη θέση του Δημήτρη. Με τρεις στην άμυνα οι Κρητικοί

60′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα Σαλπιγγίδη από τα δεξιά, ο Σίλντενφελντ πετάχτηκε στη μικρή περιοχή και με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

51′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο στη θέση του Ολίσε και ο Φωτάκης στη θέση του Αθανασιάδη

46′ Αποβολή για τον ΠΑΟΚ. Δεύτερη κίτρινη σε Σταφυλλίδη. Για ένα ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι με δέκα. Αυστηρή κάρτα από τον διαιτητή.

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γκονζάλες στη θέση του Μιρτσέτα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

39′ Κόρνερ από τα δεξιά, οι παίκτες του ΠΑΟΚ έδιωξαν, αλλά η μπάλα έφτασε στον Ποτουρίδη. Ο τελευταίος με σουτ έξω από την περιοχή, την έστειλε λίγα μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι

32′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-2. Ο Σαλπιγγίδης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Λαζαρίδης δεν μπόρεσε να αποκρούσει το αδύναμο σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

30′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Καμαρά έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά απέκρουσε εντυπωσιακά ο Λαζαρίδης

27′ Αντεπίθεση του Πλατανιά, ο Αργυρόπουλος έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Λαζάρ με προβολή προ του Αναστασάκου έδιωξε σε κόρνερ

24′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-1. Ο Τέτε άντεξε στο μαρκάρισμα του Καμαρά και επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή και από τα δεξιά, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι, στην πλάτη του Ιτάνζ και κατέληξε στα δίχτυα. Το γκολ χρεώθηκε στον Ιτάνζ

23′ Κίτρινη κάρτα στον Σταφυλίδη

17′ Πρώτη καλή στιγμή για Πλατανιά. Ο Ποτουρίδης έπιασε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά απέκρουσε ο Ιτάνζ

11’Πολύ ωραία ενέργεια από τον ΠΑΟΚ, ο Ολίσε δοκίμασε την παράλληλη πάσα, αλλά έκοψε προ του Αθανασιάδης ο Ποτουρίδης

3′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-1. Κόρνερ Καμαρά από δεξιά, ο Τέτε δεν μπόρεσε να απομακρύνει, ο Σίλντενφελντ με το κεφάλι προώθησε την μπάλα και ο Σαλπιγγίδης με εναέριο πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή την έστειλε στα δίχτυα

Έναρξη του αγώνα

Πλατανιάς: Λαζαρίδης, Αργυρόπουλος, Δημήτρης, Ποτουρίδης, Κανακούδης, Μιρτσέτα, Τετέ, Κάλαϊτζιτς, Λαμπαρθε, Μπέλιτς, Αναστασάκος

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Σταφυλίδης, Σίλντενφελντ, Σαλπιγγίδης, Κωνσταντινίδης, Λάζαρ, Κάτσε, Κουμάλο, Αθανασιάδης, Ολίσε, Καμαρά