ΤΕΛΙΚΟ: Πλατανιάς – Skoda Ξάνθη 3-2

Ο Πλατανιάς επικράτησε εντός έδρας της Skoda Ξάνθης με 3-2, σε ματς για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

90′ + 2′ Κίτρινη κάρτα ο Ντόε

90+1′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 3-2. Εκτέλεση κόρνερ ο Γκονζάλες, ο Ντόε με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βιβιανί

89′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-2. Εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή, ο Βασιλακάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων

87′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μιρτσέτα στη θέση του Αναστασάκου

86′ Κίτρινη κάρτα ο Αναστασάκος

84′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά , 2-1. Σέντρα του Κανακούδη έξω από την περιοχή, ο Ντόε με κεφαλιά βρήκε τα δίχτυα του Βιβιανί

78′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γιακουμάκης στη θέση του Κάλαϊτζιτς

76′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Φλίσκας στη θέση του Μαρσελίνιο

76′ Κίτρινη κάρτα ο Πλατέλλας

74′ Δυνατό σουτ του Κάλαϊτζιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα στην αγκαλιά του Βιβιανί

71′ Κίτρινη κάρτα ο Βασιλακάκης

67′ Δυνατό σουτ του Αναστασάκου έξω από την περιοχή, ο Βιβιανί έστειλε την μπάλα σε κόρνερ

62′ Πολύ καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Κόρνερ που εκτέλεσε ο Μαρτσάκης, ο Τζανακάκης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βιβιανί

61′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μάνταλος στη θέση του Μαρκόφσκι

57′ Κίτρινη κάρτα ο Βιβιανί

53′ Δυνατό σουτ του Μαρτσάκη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βιβιανί

47′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-1. Αυτογκόλ από τον Γκλέισον! Σέντρα του Ματσάκη από αριστερά και έξω από την περιοχή, ο Γκλέισον με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Αλλαγή για τον Πλατανιά. Γκονζάλες στη θέση του Ουκάρ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Πλατέλλας στη θέση του Ράνου

41′ Κίτρινη κάρτα ο Μπαξεβανίδης για διαμαρτυρία

39′ Κίτρινη κάρτα ο Μαρτσάκης

39′ Κόκκινη κάρτα για τον Μαρίν μετά το χαστούκι που έδωσε στον Μαρτσάκη. Με δέκα παίκτες η Ξάνθη

36′ Κίτρινη κάρτα ο Ντάνι

35 Σούτ από το Κάλαϊζιτς, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Βιβιανί

25′ Δυνατό σουτ του Ουκάρ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βιβιανί

24′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο

Ο Πλατανιάς πιέζει συνεχώς τους φιλοξενούμενους προσπαθώντας να πετύχει ένα γκολ και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα

15′ Δυνατό σουτ του Ουκάρ μέσα από την περιοχή μετά από πλασέ του Κάλαϊτζιτς από αριστερά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βιβιανί

11′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-1. Σουτ του Γλέισον έξω από την περιοχή, η μπάλα βρέθηκε στο δεξί παραθυράκι του Κηπουρού

Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση τα πρώτα λεπτά, παιχνίδι κέντρου και από τις δύο ομάδες