14oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Πλατανιάς – Βέροια 0-0

Ισόπαλη (0-0) έληξε η αναμέτρηση στα Περιβόλια ανάμεσα στον Πλατανιά και την Βέροια, για την 14η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

90+ ο Ολαϊτάν βρέθηκε μπροστά στον Κηπουρο΄, αλλά με την πίεση των αμυντικών έχασε την μπάλα και δεν μπόρεσε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του

89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. ο ουντίτζι δεν κατάφερε να “κρεμάσει” τον Λόπεζ, από πολύ κοντά

82′ Αλλαγή για τη Βέροια, με τον Κόστλι στη θέση του Ιωάννου.

81′ Ο Κηπουρός κράτησε το 0-0! Ο τερματοφύλακας του Πλαταιά έδιωξε τη μπάλα, μετά την εκτέλεση πέναλτι του Ιωάννου, στην αριστερή του γωνία.

80′ Πέναλτι υπέρ της Καβάλας και κόκκινη κάρτα στον Κανακούδη που ανέτρεψε τον Ιωάννου

75′ Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά, με τον Μαρτσάκη στη θέση του Ουκάρ.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλαίτζιτς για μαρκάρισμα πάνω στον Καφέ

71′ Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια, με τον Καλτσά να αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο και να παραχωρεί τη θέση του στον Μορένο.

69′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κανακούδη, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Λόπεζ

64′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά, με τον Ναζλίδη στη θέση του Αργυρόπουλου.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Μιρτσέτα.

55′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μιρτσέτα μπαίνει στη θέση του Μαραγκουδάκη

Δεν έχει κάποια αξιόλογη φάση το ματς στο δεύτερο μέρος.

Έναρξη δευτέρου μέρους με δυνατή βροχή

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

31′ Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη.

26′ Νέα ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ουκάρ από πλάγια θέση σούταρε στην κλειστή γωνία του Λόπεθ με τον τερματοφύλακα της Βέροιας να διώχνει σε κόρνερ.

25′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Κανακούδης σέντραρε, ο Ουντότζι έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Λόπεθ έδιωξε εντυπωσιακά.

21′ Η Βέροια ζήτησε σε δύο περιπτώσεις πέναλτι. Αρχικά ο Τζανής στην προσπάθεια να διώξει τη μπάλα κλώτσησε τον Μπαργκάν και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Ολαιτάν βρήκε πάνω στον Ποτουρίδη με τους φιλοξενούμενους να θεωρούν ότι βρήκε στο χέρι. Στο μαρκάρισμα του Τζανή στον Μπαργκάν υπάρχει καθαρή παράβαση αλλά ο Σιδηρόπουλος δεν την είδε.

8′ Δυνατό σουτ του Κάλαϊτζιτς, μπλόκαρε ο Λόπεθ.

Υπό έντονη βροχόπτωση γίνεται ο αγώνας, με τον αγωνιστικό χώρο, πάντως, να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση.

Σέντρα στον αγώνα

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Τζανής, Κανακούδης, Μαραγκουδάκης, Γκονζάλες, Αγκιλέρα, Ουντότζι, Ουκάρ, Κάλαϊτζιτς, Ποτουρίδης

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Καλί, Ορέστες, Καλογέρης, Καφές, Γεωργιάδης, Καλτσάς, Αμαραντίδης, Μπαργκάν, Ιωάννου, Ολαιτάν

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος