Παρασκευή, 29 Μαρ.
25oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Skoda Ξάνθη – Άρης 0-2

Επιτέλους… έληξε. Μετά από ένα ματς που κράτησε 2 ώρες και 45 λεπτά ο Άρης πήρε τη σπουδαία νίκη.
ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Το παιχνίδι συνεχίζεται. Πλέον ο αγωνιστικός χώρος μοιάζει με λίμνη.

Το ρεύμα επανήλθε, σε λίγο θα παιχτεί το 1 λεπτό που μένει για να ολοκληρωθεί η… μαραθώνια αναμέτρηση.

Μία γεννήτρια φαίνεται πως θα δώσει τη λύση…

Το πρόβλημα δείχνει να είναι σοβαρότερο απ’ ότι στο Α ημίχρονο.

Έπεσαν πάλι τα φώτα

90′ Κίτρινη κάρτα στον Βελλίδη

85′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κατίδης στη θέση του Καστίγιο

84′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τσουκάνης στη θέση του Καπετάνου

82′ Αδύναμο σουτ του Μαρσελίνιο από το ημικύκλιο, ο Βελλίδης μπλόκαρε χωρίς δυσκολία.

81′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Καζάκης στη θέση του Μαρκόφσκι

78′ Ωραία κίνηση και σουτ του Βλαχοδήμου από δεξιά, ο Βελλίδης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε

73′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Σέντρα- σουτ του Μαρσελίνιο από αριστερά, ο Μαρκόφσκι αμαρκάριστος έκανε την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Βελλίδη

71′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βάλλα. Με 10 παίκτες η Ξάνθη

68′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Νταρμπιόν στη θέση του Φλίσκα

67′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 2-0. Σέντρα του Καζναφέρη από δεξιά, ο Τριανταφυλλάκος προσπάθησε να μπει στη φάση, ο Βάλλας δεν κατάφερε να διώξει σωστά και ο Καστίγιο με δυνατό συρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Βιβιανί

65′ Κίτρινη κάρτα στον Σουάνη

62′ Αλλαγή για την Ξάνθη. ο Σουάνης στη θέση του φλίσκα

59′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 0-1. Ο Βιβιανί βγήκε από την περιοχή για να διώξει την κάθετη του Νέτο, η μπάλα έφτασε στον Καστίγιο που επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και έφτασε στον Ούμπιντες ο οποίος από μακρινή απόσταση και πλάγια θέση δεξιά την έστειλε στα δίχτυα

56′ Κίτρινη κάρτα στον Νέτο

Η δυνατή βροχή που συνεχίζει να πέφτει στην Ξάνθη δημιουργεί προβλήματα στις μεταβιβάσεις των δύο ομάδων

47′ Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη

Έναρξη δευτερου μέρους

46′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τριανταφυλλάκος στη θέση του Παπαζαχαρία

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43′ Σέντρα του Φλίσκα από δεξιά, σουτ στην κίνηση από τον Μαρσελίνιο στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

40′ Σέντρα του Καζναφέρη από δεξιά, ο Καπετάνος κατέβασε μέσα στην περιοχή, έδωσε στον Νέτο, ο οποίος επιχείρησε το σουτ από κοντινή απόσταση, ο Βιβιανί απέκρουσε πάνω στη γραμμή και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του

38′ Εκτέλεση κόρνερ του Καπετάνου από δεξιά, ο Λαζαρίδης έπιασε το σουτ στο πρώτο δοκάρι, ο Βιβιανί απέκρουσε με δυσκολία και εν συνεχεία ο Εντιμάρ απομάκρυνε

Ο αγωνιστικός χώρος έχει μαζέψει πολύ νερό με αποτέλεσμα να δυσκολεύει τις δύο ομάδες στις μεταβιβάσεις τους

33′ Κίτρινη κάρτα στον Καστίγιο

32′ Κίτρινη κάρτα στον Βάλλα

Αρχίζει πάλι ο αγώνας

Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν πως σε 10-15 λεπτά θα έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα

Ένας κεραυνός ήταν ο λόγος που έπεσε ο φωτισμός στα “Πηγάδια”

29′ Διακοπή ρεύματος στο γήπεδο της Ξάνθης. Μόνο τα καπνογόνα των φίλων του Άρη φωτίζουν. Οι ομάδες έφυγαν για τα αποδυτήρια. Προσωρινή διακοπή του παιχνιδιού

25΄Μεγάλη ευκαιρία για τη Ξάνθη. Κάθετη μπαλιά του Βλαχοδήμου, ο Μαρκόφσκι σούταρε από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βελλίδη

15′ Μακρινό συρτό σουτ του Ουμπίντες, η μπάλα έφυγε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Βιβιανί

14′ Άστοχο σουτ του Εντιμάρ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Βελλίδη

11′ Εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου από τα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά, ο Βιβιανί έδιωξε αρχικά, ο Φατί πήρε το ριμπάουντ αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε στην εξωτερική πλευρά της εστίας

Καλός ρυθμός και από τις δυο ομάδες, που δείχνουν όρεξη για επιθετικό παιχνίδι. Ο Άρης έχει μία μικρή υπεροχή

Έναρξη του αγώνα

Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βιβιανί, Κομεσίδης, Μπέρτος, Βάλλας, Εντιμάρ, Μαρσελίνιο, Βασιλακάκης, Μαρκόβσκι, Φλίσκας, Ντάνι, Βλαχοδήμος.

Άρης (Μανουέλ Μασάδο): Βελλίδης, Νέτο, Μίσελ, Παπαζαχαρίας, Καστίγιο, Φατί, Καζναφέρης, Σανκαρέ, Καπετάνος, Λαζαρίδης, Ούμπιντες.

Διαιτητής: Καλογερόπουλος